L 4- Met ijver. Heerhugowaard, 2 maart 2000. 16 Vijftig jaar ‘Met ijver ook met acties. Het ophalen van lege statiegeldhoudende flessen na Waarlandse kermis is inmiddels een traditie. V.l.n.r.: Saskia Bronkhorst. Sandra Zutt en Nicole Bruin. Spelletjes tijdens de viering van het vijftig jarig bestaan op het handbalveld aan De Doorbraak. baar laag niveau te houden, anderzijds om te kunnen voldoen aan de verschillende financiële verplichtingen, zoals bijdragen aan de Bond, het betalen van rente en aflossingen van het geleende kapitaal. Deelname aan de Grote Club Aktie, het organiseren van ‘zwarte markten’, het in zamelen van lege statiegeldhoudende fles sen, het houden van fancyfairs en rom melmarkten, het ophalen van vodden, de verkoop van kerst- en andere kaarten, het mede-organiseren van een B.Z.N.-concert in Sporthal Harenkarspel en de overbe kende verjaardagactie. Handbal is een dure sport, dat mede wordt veroorzaakt door het beleid dat door het Ned. Handbalverbond wordt gevoerd. De Noord-Hollandse afdeling draagt zorg voor de uitvoering van dat beleid. Er zijn tal van voor waarden waaraan door de ver eniging moet worden voldaan. Eén daar van is de ‘leveringsplicht’ van gekwalifi ceerde scheidsrechters. De vereniging is ook verplicht zaaldiensten te draaien in sporthallen in de regio. Het handbalver bond zorgt dat er accommodatie beschik baar is voor indoorwedstrijden, maar Con Zelo moet daar wél voor betalen. Het eigen onderkomen is ook een voortduren de zorg en gaat met de nodige financiële offers gepaard. Bronnen: Leden en oud-leden Con Zelo. Notulenboeken handbalvereniging Con Zelo. Boekje ‘Con Zelo Handbal 1950-1990’. Archief Verenigde Noordhollandse Dagbladen te Alkmaar. Handbal in Waarland is alleen mogelijk dankzij een niet aflatende inzet van bestuursleden, commissieleden en een grote groep vrijwilligers zoals coaches en begeleiders, maar is ook slechts mogelijk dankzij de financiële medewerking van de gemeentelijke overheid en zeer veel plaat selijke sponsors. Of dat nu zakenmensen zijn die een team in het nieuw willen ste ken of particulieren die een bijdrage leve ren aan de talloze acties die op touw wor den gezet. Bij het doorlezen van bijna der tig jaar notulen van vergaderingen en jaar verslagen komt een gevoel naar boven dat er naast een sportieve en strijdlustige inzet ook MET IJVER is en wordt gewerkt aan de op- en uitbouw van de handbalsport in Waarland. i 9 L uw - X

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2000 | | pagina 18