Opmerkelijke gebeurtenissen. Van vodden tot B.Z.N. 15 alleen voor dames bestemd zou zijn. Er werd gestart met een herenteam en een groep jongens pupillen. Dit laatste groep je was echter geen lang leven beschoren en verdween na ruim één jaar van het toneel. Het herenteam van Con Zelo- handbal heeft een flink aantal jaren van zich doen spreken, maar heeft opgehou den te bestaan. Heden ten dage wordt er in ons dorp alleen door meisjes en dames gehandbald en zijn er niet voldoende heren meer te vinden voor deze tak van sport. De goede prestaties van de ‘buren’ was in ’t Veld niet opopgemerkt gebleven. Drie speelsters van Con Zelo, Margret Bruin, Sandra Hogerheijde en Annet Smit, wer den benaderd en maakten de overstap naar V.Z.V. Uitkomen in een team van V.Z.V. betekende voor hen spelen op een hoger niveau. Aan het einde van het seizoen 1983-’84 ontstond er plotseling een grote leegloop bij de vereniging. Meer dan veertig leden keerden de handbalvereni ging de rug toe. Slechts een handjevol nieuwe leden kon er aan de ledenlijst wor den toegevoegd. Een aantal speelsters van Con Zelo liet zich overschrijven naar V.Z.V.-handbal. Dit vertrek bracht een negatief effect teweeg bij de plaatselijke vereniging met als gevolg een groot ledenverlies. Het aantal leden van handbalvereniging Con Zelo is niet constant. In 1970 telde de vereniging 79 leden en in 1982 stonden er 179 leden ingeschreven. Er werd toen zelfs gedacht dat men het 200ste lid spoe dig kon inschrijven. Met 21 teams werd aan het seizoen 1982-’83 deelgenomen. Nu zijn er 115 leden die de kleuren van Con Zelo verdedigen. Natuurlijk zijn er in de afgelopen vijftig jaar veel kampioensti tels behaald en kon er zo nu en dan aan degradatie niet worden ontkomen. Zeker in de sport wisselen vreugde en verdriet elkaar snel af. Werden in de eerste jaren de wedstrijden enkel en alleen op zondag en met elf per sonen op een grasmat gespeeld, later kwa men daar indoorwedstrijden bij en werden ook andere dagen benut voor deze tak van sport. Ook het verkleinen van de teams heeft in de tijd dat er in Waarland wordt gehandbald geruisloos haar intrede ge daan. Nu wordt er gespeeld met teams van zeven personen. Bijzonder is de grote mate van de finan ciële selfsupporting binnen de club. Al heel veel jaren worden er acties op touw gezet om de kaspositie van de vereniging te verstevigen. Enerzijds wordt dit gedaan om de contributiegelden op een aanvaard- Het jtmiorenteam van Con Zelo speelde Regio tijdens het seizoen 1982-1983. Het waren gloriedagen voor de vereniging. Beneden v.l.n.r.: Sandra Hogerheijde, Monique Dekker, Diana Dekker en Marianne Pater. Boven: Annet Smit, Erna Stam, Joke Bronkhorst, Jozephine Borst, Jolanda Haring en Marjolein Dekker. In het vijftigjarig bestaan van de handbal vereniging Con Zelo was er sprake van een aantal opmerkelijke gebeurtenissen, die zowel binnen als buiten de lijnen plaatsvonden. In het jaar dat het zilveren feest werd gevierd, behaalde het senioren team in de zaal het kampioenschap en pro moveerde daarmee naar de le klasse. Dubbelfeest in het dorp. In het seizoen 1982-’83 speelden de junioren van Con Zelo in de ‘Regio’ en speelden zij tegen teams uit Haarlem, Amsterdam en Utrecht. Ineens ontstond er in Waarland een grote belangstelling voor de handbal sport. Als het juniorenteam thuis tegen clubs van formaat aantrad, kwamen er veel toeschouwers naar het sportcomplex. Niet lang kon dit niveau worden gehand haafd, want na één jaar keerde het team terug naar de afdeling. De degradatie van het juniorenteam werd in dat seizoen ruimschoots goedgemaakt door een acht tal kampioenstitels van andere teams. I p.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2000 | | pagina 17