Handballende mannen. 14 In de W 4 van 1 april 1978 schreef de handbalvereni ging vol trots over de opening van het nieuwe sportcomplex aan De Doorbraak. Veteranen team Con Zelo 1 uit 1980. In reserve-shirts: Beneden v.l.n.r.: Marga Karsten, Lia Bruin-Groen, Annie Groen-v.d. Stoop en Truus de Waard-Smit. Boven: Tiny Droog-Knijn, Coby Bruin-Huijberts, Truus Boekel-Zutt, Ans Houtenbos-Tesselaar en Rita Hoedjes-Houtenbos. Het verharde handbaiterrein van Con Zelo was geliefd bij andere verenigingen en andere takken van sport. Handbalclub Schagen speelde met een bepaalde regel maat ook wedstrijden op het geasfalteerde sportcomplex van Con Zelo. Jarenlang heeft het goede diensten bewezen aan ten nisvereniging Waarland om les te geven. De voetbalvereniging en het damesteam van zaalvoetbalclub F.C. Waarland maak ten ook gebruik van deze velden voor hun training. In het seizoen 1982-’83 was er bij hand balvereniging Con Zelo voor het eerst sprake van ‘heren handbal’. Daarmee kwam er ook in Waarland een einde aan het denkbeeld dat handballen enkel en Korte tijd na de viering het 4O-jarig bestaan van de vereniging werd een ver groting van de kantine gerealiseerd. Met alle noodzakelijke bijzaken was er een bedrag van ƒ1.000 per vierkante meter nodig. Dat vergde een flinke investering van ruim tweeëntwintig mille. Een deel van deze kosten kon door de vereniging op tafel worden gelegd. Daarnaast wer den er renteloze obligaties uitgegeven, waardoor op deze wijze een bedrag van 10.000 binnenkwam. er een doelmatige accommodatie waar sommige buurtverenigingen met afgunst naar keken. Het is zeker een grote ver dienste geweest van de toenmalige wet houder sportzaken Jaap Blokdijk uit Tuitjenhorn. Van huis uit was Jaap zeer sportief en sportminnend aangelegd. Menig ritje naar Waarland was nodig geweest om te kunnen komen tot een wel doordacht plan. ophoesten voor de bouw van vier kleed kamers en een sportkantine. Met het poe ren van acties, o.a. ‘Help de handbal een handje’ kwam er geld in het laatje en behoefde er aanzienlijk minder te worden geleend. Om het geheel te kunnen realise ren moest er een bedrag van 25.000 wor den geleend en kon de vereniging een eigen bijdrage leveren van 15.000. Zaterdag 1 april 1978 was een grote dag voor handbalvereniging Con Zelo. Vol trots kon het eigen sportcomplex officieel in gebruik worden genomen. Een hand- balvrouw van het eerste uur, de in ’t Veld woonachtige Trien Wit-B akker, verrichtte de openingshandeling, nadat het jongste lid van de vereniging Ingrid Mol haar de sleutels had aangereikt. Aan de kantine werd de naam ’t Sprongschot gegeven. Vanaf nu hoefde niet langer gebruik te worden gemaakt van de grasmat van de voetbalvereniging en met eigen kleed kamers kon de handbalvereniging beter uit de voeten. Dankzij de medewerking van de gemeente Harenkarspel verscheen Zaterdag om 3 uur wordt dan het sportcomplex geopend. De handbalsters kunnen met name trots zijn op deze accomodatie. Het is de moeite waard eens een kijkje te nemen, naar de kantine en kleedruimtes, die voornamelijk door zelfwerkzaam heid zijn opgebouwd. De leden willen we vragen, wees zuinig op de spullen, ze zijn ook van jullie. Voor de kantine hebben we nog geen vaste medewerker. Voor lopig willen we het proberen met vrijwilligers-stersDe inrichting van de kan tine hebben we grotendeels kunnen aankleden uit de pot van de enveloppenaktie Dit geld hadden we steeds apart gehouden voor als we eventueel verharde velde zouden krijgen. Het is een goede besteding, samengebracht door leden en gevers Die paar guldentjes die steeds weer met verjaardagen worden gegeven waren er toch duizenden geworden. We gaan wel door met deze aktiewant we moeten ook nog blijven bestaan.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2000 | | pagina 16