’t Sprongschot. 13 vaarwel moest zeggen en dat je niet meer op het sportveld mocht komen. In die tijd was het in zwang datje na je huwelijksdag spoedig in verwachting was. Dan was het spelen van wedstrijden risicovol en daar om vaardigde de Bond deze regel uit. Wel was het mogelijk dat je bestuurlijk bij de club betrokken bleef, maar het handballen in teamverband en uitkomend in officiële wedstrijden was niet meer toegestaan. De gemeente Harenkarspel gaf later toch haar fiat aan een eigen sportcomplex voor de handbalvereniging en verleende een bijdrage in de kosten van 30.000. De club moest zelf een bedrag van 40.000 Con Zelo handbal vierde het tienjarig bestaan in I960. Beneden v.l.n.r.: Wil Dekker, Truus Smit, Nel Groen, Riet Smit en Jopie Groen. Boven: Lou Kok, Vroon Stoop, Carla Dekker. Gré Pankras, Gitta Groen, Truus Borst en Ria Groen. te afleg- en opbaarruimte en bekeek met het bestuur van Con Zelo handbal of er mogelijkheden waren om samen te wer ken. De oude ‘kerkestal’ zou dan worden gesloopt. Op de vrijgekomen plek zouden kleedkamers voor de handbalvereniging komen en een mortuarium voor ‘Sint Pau lus’. Daarbij zou een garage voor pastoor Van der Meulen komen. Ook dit plan kon geen genade vinden in de ogen van het gemeentelijke college. Burgemeester Wes- selink kwam met zijn bekende oplossing: ‘Bouw in de Woudmeer een mortuarium, danjiebben Dirkshorn en Tuitjen-horn er ook wat aan. Als gemeente hoeven dan maar één keer bij te dragen in de kosten. Beginjaren ’70 kwam het bestuur van Dorpshuis Waarland met een initiatief om op het land van Jan Schouten, aan de over zijde van het Dorpshuis, een sportaccom modatie te realiseren met verharde hand- balvelden, een derde voetbalveld, tennis banen en een trapveldje voor de jeugd van het dorp. Daarmee wilde het bestuur van het dorpshuis de sportaccommodaties bin nen Waarland rond dit gebouw concentre ren. Dorpshuis Waarland zou daarmee het kloppend hart van het dorp kunnen blij ven. Dit plan viel niet in goede aarde bij het college van Burgemeester en Wet houders van de gemeente Harenkarspel. In de zomer van 1972 werd er door het bestuur van de handbalvereniging een bezoek gebracht aan het college van B.&W. van Harenkarspel. Het was burge meester W. Wesselink die zijn ‘stokpaard je’ weer van stal haalde. ‘Bouw een sport complex in de Woudmeerpolder, dan kun nen ook de verenigingen uit Dirkshorn en Tuitjenhorn er optimaal gebruik van ma ken en zijn de lasten voor de gemeente aanzienlijk beter te dragen.’ Dat stand punt werd door de burgemeester dikwijls verkondigd. Voor het gebied van Haren karspel was hij burgemeester van vier dor pen, Dirkshorn, Kalverdijk, Tuitjenhorn en Waarland. Als alle plannen in de Woudmeerpolder zouden worden gereali seerd, dan was de onderlinge afstand van uit de dorpen tot de accommodaties nage noeg gelijk. Het handbalbestuur zag niets in deze woeste plannen van de burgerva der en zette alles op alles om in eigen dorp een sportcomplex van de grond te krijgen. Maandag 21 augustus 1972 was er een bespreking met het bestuur van begrafe nisvereniging ‘Sint PaulusDe uitvaart vereniging was op zoek naar een geschik- Verharde handbalvelden en een eigen clubgebouw.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2000 | | pagina 15