Eerste competitie-indeling. R.K. Noorder Handbalkring. 11 Het eerste elftal van handbalvereniging Con Zelo werd ingedeeld in de tweede klas. In deze klas namen, naast Con Zelo, de volgende verenigingen deel aan de competitie 1950-’51: Blauwe Reigers uit Hoogkarspel, Hugo Girls en K.S.V., res pectievelijk uit Heerhugowaard - Noord en ’t Kruis, Sint Victor te Obdam, Strand vogels uit Onderdijk en V.Z.V. uit het na burige ’t Veld. Een troost voor Con Zelo was, dat ook Sint Victor pas was opgericht en eveneens in de tweede klas werd inge deeld. Tine Masteling werd aangesteld als aanvoerster van het team en Gré Smit kwam op doel te staan. Zondag 10 september was voor de dames van Con Zelo dé grote dag. Nu immers moest het geleerde van Daan van Velzen in praktijk worden gebracht. Op de fiets werd richting De Streek gereden waar in Hoogkarspel tegen Blauwe Reigers moest worden gespeeld. Dat was een rit van meer dan dertig kilometer en vergde op de fiets bijna twee uur. De eerste wedstrijd viel niet mee. De dames van Con Zelo wisten niet tot scoren te komen, terwijl er wel veertien keer naar de bal moest wor den gevist. Na de wedstrijd vlug omkle den, er was in die tijd nog geen sprake van douchen na het sporten, en dan bezweet en wel met de fiets weer op huis aan. In het Noordhollands Dagblad van 11 sep tember lezen we: ‘Con Zelo zal 't eerste van de Sint Janschool aan de Kerkweg. Later was ook de grote zaal van het Jeugdhuis (waar nu het Dorpshuis staat) voor trainingen beschikbaar. Opvolgers van Daan van Velzen waren o.a. Ineke Ooievaar uit Langedijk, Mia van Eunen uit Heerhugowaard en niet te vergeten Lou Kok uit eigen dorp. De eerste tijd doken in krantenberichten namen op als ‘Con Zelo Girls’, mogelijk een afgeleide van de zustervereniging te Heerhugowaard-De Noord, en Waarlan- dia. Met deze laatste naam zou het de tegenstanders direct duidelijk zijn waar de handbalvereniging vandaan kwam. Uit eindelijk is toch gekozen voor ‘Handbal vereniging Con Zelo’. Onder deze naam werd de vereniging aangemeld bij de Rooms Katholieke Noorder Handbal kring. Met enkele van deze verenigingen werd contact gelegd, werd er gesproken over de weg die moest worden bewandeld en aan welke zaken moest worden gedacht. Ook van de zijde van de Bond was er mede werking en liet men zich wegwijs maken in bestuurlijke en administratieve zaken. Daan van Velzen had zich bij de oprich tingsvergadering van 17 juli al bereid ver klaard de trainingen te verzorgen en dat hij op technisch gebied ondersteuning zou geven. De regels van het handbalspel moesten de dames en de jeugd van Waarland worden bijgebracht. Met veel overleg en geduld lukte het Daan om zijn pupillen op tijd klaar te hebben voor de naderende competitie. Voor trainingen werd ruimte gevonden in een zijzaal van café ‘De Posthoorn’, in de werkplaats van schilder Gert Groot en op de speelplaats Er kwam een bestuur gevormd door de dames Trien Bakker, Jane Bruin, Trien Kuijs, Bregje Rohof en Nely Zutt. Het secretariaatswerk was voor Trien Bakker. Zij stelde de elftallen samen, zorgde er voor dat er bij café Stoop elke week de wedstrijdinformatie op een duidelijke plaats voor het raam werd gehangen, regelde het reizen als er buiten het dorp werd gespeeld en worstelde zich door een berg papieren heen die de Bond op haar afstuurde. Met veel enthousiasme gingen de dames aan de slag. Tine Masteling maakte een tekening voor een broekrok en een blouse. Er werd stof besteld bij manu facturier Jan Bos en in de zomer van 1950 werden er in tal van Waarlandse huisge zinnen handbalpakjes gemaakt. De broek rok, rood van kleur, kwam tot onder de knie en de blouse was blauw van kleur. Tot op de dag van vandaag zijn rood en blauw nog steeds de clubkleuren van Con Zelo. Het kwam voor dat sommige meis jes niet zo vaardig waren met naald en draad. Dan bood Riet Bruin, een dochter van Piet en Jans Bruin-Jong, de helpende hand en zorgde zij ervoor dat er toch een handbalpakje kwam. Tine Masteling en Gré Smit knipten voor veel moeders de stof en met enkele eenvoudige aanwijzin gen konden die zelf het pakje in elkaar zetten. i

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2000 | | pagina 13