Toestemming van pastoor Verhaar. Welke datum is juist? Alle begin is moeilijk. 10 In opdracht van de fanfare werd in 1952 een dorpsfilm gemaakt. Ook Con Zelo handbal mocht zich presen teren. Links: Bep Groen. Midden van boven naar beneden: Gré Smit, Jopie de Jong, Tine Masteling, Trien Bruin en Rens Dekker. Navraag bij enkele ouderen brengt aan het licht dat er kort na de Tweede Wereldoor log inderdaad een korfbalvereniging in Waarland actief was. Bregje Rohof uit ’t Veld hierover: ‘Ik was ook bij de korf balvereniging. We speelden op het oude voetbalveld van Con Zelo dat tegenover de pastorie lag. Nu is daar Sabinahof ge bouwd. Ik weet niet welke naam de vereni ging droeg. Wel is me bijgebleven dat Siemen Groen van Marie Berkvens onze trainer/coach was. Andere leden van de korfbalclub waren o.a.: Marie Bruin, Bets Dekker (zuster Theodora), Annie Ruiter, Het is jammer dat er van de eerste twintig jaar van handbalvereniging Con Zelo geen notulen voor handen zijn. ’We besteedden daar niet zoveel aandacht aan’, zo liet Trien Wit-Bakker de secreta resse van het eerste uur ons weten. ’We hadden de handen vol aan andere zaken en stonden niet stil bij het schrijven van notu len en andere verslagen.’ Het blijft daar om gissen welke van de drie bekend zijn de data de juiste datum van oprichting is. In kringen van de vereniging kiest men uit de data 22 of 26 juni 1950, terwijl kranten uit dat jaar 17 juli als oprichtingsdatum aangeven. In het Noordhollands Dagblad van vrijdag 14 juli 1950 lezen we: ‘Tevens vestigen we er de aandacht op, dat er plannen be staan, om te komen tot oprichting van ’n Dames-handbalvereniging. De dames die iets voelen voor deze mooie en gezonde sport, worden uitgenodigd tot bijwoning van een bijeenkomst, welke zal worden gehouden op Maandag a.s. in de zaal van Mej. de Wed. G. Stoop. Aanvang 7.30 uur. De heer v. Velzen uit N. Niedorp, zal op deze avond ons de grondbeginselen trach ten bij te brengen, waarin genoemde heer zeker zal slagen. Alleen de meisjes boven de 14 jaar worden verwacht. Het is heel wel mogelijk dat de vereniging bij de data in juni is uitgegaan van de bij eenkomsten die ter voorbereiding van de oprichtingsavond waren belegd. Aat Smit, Jans Volkers en Afie Zutt. We speelden meestel onderlinge wedstrijden. Ik weet ook niet wanneer de vereniging is opgeheven. Het was zeker geen gemakkelijke opgave een handbalvereniging te starten. Naast de steun en medewerking van Con Zelo voet bal en Daan van Velzen uit Nieuwe-Nie- dorp, kon er ook informatie worden ver kregen bij verenigingen in de buurt. In 1946 kreeg Nieuwe-Niedorp een handbal vereniging, in 1947 was DES te Sint Maarten opgericht, een jaar later gevolgd door V.Z.V. te ’t Veld en in 1949 was in Heerhugowaard - De Noord handbalver eniging ‘Hugo Girls’ van start gegaan. Gré Smit weet zich nog goed te herinne ren wat er voorafging aan de feitelijke oprichting van de handbalvereniging. ‘Er bestond in Waarland een korfbalvereni ging voor dames. Het was geen grote ver eniging, maar Tine en ik wilden deze ver eniging niet in de wielen rijden. We zijn een paar keer bij pastoor Verhaar geweest en hebben hem toestemming gevraagd om in Waarland een handbalvereniging op te richten. Aanvankelijk had pastoor nogal wat bezwaren en was hij er geen directe voorstander van. Nadat pastoor zich goed had laten informeren, kregen wij bij een volgend gesprek te horen dat hij geen bezwaren had tegen een handbalvereni ging. Wél gaf hij aan dat de sportkleding deugdelijk diende te zijn en dat de broek rok tenminste tot op de knie moest komen. i

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2000 | | pagina 12