VIJFTIG JAAR ’MET IJVER’. Arnold Lantman Handbalvereniging Con Zelo vierde deze zomer haar vijftigjarig bestaan. Een halve eeuw lang is er door veel mensen van deze vereniging ‘met ijver’ gewerkt aan de naam en faam die de club in eigen dorp en in een wijde regio heeft verworven. Con Zelo, vertaald uit het Latijn, betekent ‘met ijver’. Als je de vijftigjarige geschiedenis van de handbalvereniging bekijkt, dan is er op een breed terrein bijzonder veel werk verzet. Nog steeds zet een grote groep enthousiaste mensen zich in om leden en sup porters veel plezier en ontspanning aan deze tak van sport te laten beleven. Voetbal aan de wieg van de hand bal. te krijgen dat zij de schouders onder deze zware klus wilden zetten. Er kwam ten slotte heel wat voor kijken om zo’n ver eniging op te richten. De voetbalvereni ging had al medewerking toegezegd voor het gebruik van het sportveld en de kleed- accommodatie. Maar er was veel meer nodig; er moest een bestuur worden gevormd, een trainer worden gezocht, sportkleding aangeschaft en er diende contacten te worden gelegd met de hand- balbond. Dit laatste was zeker niet onbe langrijk. De financiële mogelijkheden waren in deze periode na de Tweede Wereldoorlog weliswaar niet zo florissant, maar toch werden de plannen met enthou siasme uitgewerkt. De oprichting van een handbalvereniging in eigen dorp onder vond een grote belangstelling, veel jonge dames en meisjes gaven zich op als lid. De eerste dames van Con Zelo. Beneden v.l.n.r.: Nel Bruin, Trien Groen, Riet Jaspers, Ans Smit, Alie Bruin en Afra Pankras. Staand: Tine Masteling, Tinie Stoop, Riet Jaspers, Riet Bruin en Gré Smit Cd. In het vroege voorjaar van 1950 werden er plannen gesmeed te komen tot de oprich ting van een handbalvereniging. Het ini tiatief daartoe werd genomen door Tine Masteling en Gré Smit, dochter van Cor en Betje Smit. Deze twee meiden volgden aan de Naaischool van de Eerw. Zusters Ursulinen te ’t Veld een opleiding voor costumière en coupeuse. In ’t Veld was er al een handbalvereniging en door de mei den van V.Z.V. werd er maandagmorgen op school steevast gesproken over de wedstrijd van de afgelopen zondag. Met name Gaath Kieft vertelde in geuren en kleuren wat er op de handbalvelden was gebeurd en over de rol die zij met haar vriendinnen daarin speelde. Geboeid luis terden Tine en Gré dan naar hetgeen Gaath Kieft vertelde. De twee werden zo enthousiast voor de handbalsport dat ze er thuis dikwijls over spraken. Het plan in Waarland een handbalvereniging op te richten kwam ook Jan Bruin, een neef van Tine Masteling, ter ore. Jan was lid van voetbalvereniging Con Zelo en zag wel mogelijkheden voor een handbalvereni ging in eigen dorp. Hij besprak die plan nen eens met clubgenoot en sportvriend Gerrit Stoop. Jan Bruin (Kuijs) en Gerrit Stoop hebben het idee van die twee dames binnen de voetbalvereniging ondersteund en ervoor gezorgd dat er bij andere dorpsgenoten meer en meer belangstelling voor deze tak van sport ontstond. Jan en Gerrit wisten een aantal jonge dames in Waarland zover 9 I

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2000 | | pagina 11