7 3 juni: Het plaatselijk fanfarekorps neemt deel aan een muziekconcours te Heiloo. Als verplicht nummer wordt ‘Mariëtte’ ten gehore gebracht. De krant schrijft: ‘Vooral in het begin wordt er vrij onzuiver ge speeld. Het tweede nummer ‘Een mooie herfstdag’ van Bisselink wordt beter ge speeld. Het optreden is goed voor 273 pt. en daarmee is een derde prijs behaald. 5 juni: In de nacht van zondag 4 op maandag 5 juni is het paard van Bertus Groot, dat op het perceel van L. Groen (nu Veluweweg 46) stond te grazen, in sloot geraakt en verdronken. Het beest was verward geraakt in de ketting waaraan hij vast stond. De groenteboer is niet verzekerd en de dood van zijn paard betekent een flinke schadepost. 6 juni: Vandaag is het 25 jaar geleden dat pastoor A. Verhaar te Warmond tot priester is gewijd. De eerste standplaats van de neo mist was in Nootdorp. In 1927 werd hij kapelaan te Hillegom en kreeg hij vanaf 1932 enkele Amsterdamse parochies te dienen. Vanaf juni 1947 is hij pastoor te Waarland. 11 juni: Feest! Pastoor Verhaar viert zijn zilveren priesterfeest. Om 10 uur is er een plechti ge Hoogmis. Vanaf 13 uur kan men de jubilaris in ‘De Posthoorn’ gelukwensen. Tijdens deze receptie speelt het Amster damse ensemble ‘de Snarenbrekers’. Om 15.30 uur is er een plechtig danklof. In de krant lezen we over de pastoor: ‘Dagelijks gaat hij onder ons rond met de onafschei delijke pijp, altijd goed gehumeurd, altijd met een lach op het gelaat, altijd onder houdend en goed gevat.’ Zaterdagavond werd de pastoor vanaf de parochiegrens ingehaald. 14 Ruiters te paard reden voorop, gevolgd door een stoet van versierde fietsen van rij wiel ver eniging Sint Christoforus en de fanfare. Pastoor Verhaar reed mee in een mooi ver sierde auto waarin ook voor zijn moeder en zijn heerbroer een plaatsje was inge ruimd. 12 juni: Leden van ‘Ons Genoegen’ brengen in zaal Jonker de eerste opvoering van het toneelstuk ‘Maria Goretti’Het stuk wordt opgevoerd ter gelegenheid van het zilve- Marie Witte en Piet Doodeman, bij gelegen heid van hun huwelijk in 1925. ren jubileum van pastoor Verhaar. Er is veel belangstelling zodat er ook uitvoerin gen op dins-, woens-, en donderdag zijn. De rol van Maria Goretti wordt gebracht door Lucia Nieuwboer. 14 juni: Er zijn verkeersexamens te Schagen. Uit Waarland wordt er met succes deelgeno men door: Tinie en Henni Bleeker, Neli Kamper, Emmi Dekker, Marijtje Dekker, Willy Dekker, Truus Groen, Anni Stoop, Greetje Jaspers, Piet Boots, Jan Jaspers, Piet Kramer, Jan Klaver, Jaap Stam, Piet Zutt, Piet Wever en Dick Zutt. 15 juni: Advert. Hiermede betuigen wij onze oprechte dank aan buren, kennissen, Zuster Trompetter en het politiekorps voor de buitengewone deelname getoond bij het verlies van ons zoontje Jackie. J. H. van der Kroon-Overman, Slootgaard. 27 juni: Advert. Gevonden, damespolshorloge bij ‘De Vennik’ bij Schagen. Tegen adverten- tiekosten te bekomen bij A. Zutt, Kerk- weg Dl 8 Waarland. De gemeenteraad van Harenkarspel neemt afscheid van zijn secretaris B. Kalb. Per 1 juli wordt hij burgemeester van de gemeente Oude-Niedorp en volgt daar burgemeester Bosma op. I

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2000 | | pagina 9