6 Cor Beemsterboer was bakker te Zijdewind en organist van de Sint Wulframparochie. naar Indonesië. Vandaag kwam hij met het schip ‘Zuiderkruis’ in Rotterdam aan. Om 15.30 uur is Siemen weer thuis. Fanfare ‘Sint Gregorius’ speelt, Gerrit Stoop en pastoor Verhaar verwelkomen hem. Joh Dekker spreekt als loco-burgemeester van Harenkarspel, hij hoopt dat broer Wim Bakker spoedig uit de Oost terugkeert. 24 febr.: Op deze laatste vrijdag van februari keert Jan Plijter als 12e militair terug naar Waarland. Jan is met het grootste troepen transportschip ter wereld ‘De Pasteur’ teruggekeerd. Er klinken vrolijke fanfare klanken en er wordt hem lof toegezwaaid voor zijn optreden in de Oost. 4 maart: Advert. Te koop 3 tons vlet, een punt- schuitje, 150 meter smalspoor twee bochten, 1 lorrie, 1 kipwagen, 1 mestkrui- wagen en een polderwagentje, plm. 200 aardappelbakken. Gebr. Dekker, Kerkweg D33 Waarland. 16 maart: Piet Smit Cz. komt thuis. Hij wordt opge wacht door zijn ouders en zestien broers en zussen. Gerrit Stoop spreekt namens het Kath. Thuisfront, kapelaan P. van der Meijden vertegenwoordigt de parochie en Joh Dekker het gemeentebestuur. 22 maart: In het Wilhelmina Gasthuis te Amsterdam overlijdt Cor Beemsterboer, echtgenoot van Carolina Biersteker. Hij bereikt de leeftijd van slechts 30 jaar. Beemsterboer was bakker te Zijdewind. Zaterdag 25 maart is zijn uitvaart in de Sint Wulfram- kerk, waar Beemsterboer organist was. 25 maart: Vandaag heeft Piet Burger, wonende aan de Weelweg te Waarland, feest. Op deze dag handelt hij precies 25 jaar in petro leum van de maatschappij ‘de Automaat’. 2 april: Con Zelo speelt vandaag tegen de voetbal vereniging Petten. Voor de eerste keer wordt er in deze competitie gewonnen. Ook het protest dat de vereniging na de wedstrijd tegen Dirkshorn heeft ingediend wordt gewonnen. In totaal worden vier punten bijgeschreven. 1 mei: Advert. Op 1 mei 1950 heb ik mijn schoenmakerij overgedragen aan de heer P. Appelman. Voor het genoten vertrou wen dat ik in de afgelopen 40 jaar van u heb mogen ontvangen, dank ik u hartelijk. Henricus de Boer. P. Appelman laat weten dat hij vanaf 8 mei in Waarland de mensen zal bezoeken voor schoenmakerswerk. Het adres blijft: De Weel 154. 4 mei: Vandaag is het een feestelijke dag in ons dorp. Cees Jongkind en Jantje Doodeman zijn zestig jaar getrouwd. In de kerk wordt een plechtige gezongen Heilige Mis opge dragen. De zoon van het bruidspaar, pater Jongkind is de hoofdcelebrant. Hij wordt geassisteerd door pastoor Verhaar als dia ken en kapelaan Van der Meijden als sub diaken. Het koor zingt een driestemmige mis van L. Perosi. Het feest wordt voort gezet in café Stoop. Het parochiekoor brengt ’s middags een zanghulde, terwijl de fanfare ’s avonds een serenade brengt. 7 mei: Piet Doodeman en Marie Witte zijn van daag het zilveren paar. De vlaggen aan de Oostkade wapperen en belangstellenden kunnen de familie thuis gelukwensen. Deze zondag verliest Con Zelo met 0-2 van Texelse Boys en degradeert. 27 mei: Advert. Gedurende mijn reis naar Rome van 27 mei t/m 10 juni wordt mijn taxi bedrijf waargenomen door C. Dekker te Waarland, telefoon K2262-230. C. Jong kind Taxibedrijf, Verlaat Heerhugo- waard. (Cor Dekker was een zwager van Cor Jongkind). 1 juni: Advert. Terstond gevraagd R.K. Bakkers knecht. P. Beemsterboer, brood-, koek- en banketbakker Waarland.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2000 | | pagina 8