NIEUWS VAN VROEGER. Arnold Lantman 5 In het Noordhollands Dagblad vonden wij het nieuws zoals dat in de redactie- en advertentiekolommen van deze krant voorkwam in de periode januari 1950 tot en met juni van dat jaar. Een selectie uit het nieuwsaanbod. 2 jan.: De parochie van de Heilige Wulfram telde bij de oprichting, 1 november 1919, 789 personen. Per heden is het aantal opge klommen naar 1.419. Het dorp Waarland is qua inwoneraantal bijna net zo groot als de gemeente Oude Niedorp die 1.546 inwoners telt. In 1949 werden 50 kinderen geboren en overleden 9 personen. 10 jan.: Bij een onderhandse verkoop doet de heer G. Smit in De Slootgaard zijn woning en bedrijf van de hand. Koper is de heer P. Broersen Pz. te Zijdewind. Enige tijd later wordt het huwelijk tussen Catharina van Leeuwen en Piet Broersen gesloten. 14 jan.: De afdeling Waarland van de Katholieke Volkspartij houdt in ‘De Posthoorn’ haar jaarvergadering. Wegens het vertrek van Joh Ruiter wordt Jan Kooij gekozen in het bestuur. Joh Dekker wordt voorgedragen als kandidaat voor de dit jaar te houden verkiezing van leden voor de Provinciale Staten van Noord-Holland. Tijdens de rondvraag komt het ‘Rapport van de Commissie Ter Veen’ ter sprake. De com missie brengt in opdracht van 57 gemeen ten in Noord-Holland een rapport uit met betrekking tot gemeentelijke herindeling. 20 jan.: In het café van Joh Blankendaal te Zijde wind wordt een feestavond gehouden van de Katholieke Arbeidersbond afdeling Waarland-’t Veld. De afdeling Langedijk van deze standsorganisatie treedt op met het toneelstuk ‘Het begon zó’. 29 jan.: Tijdens een gezongen plechtige Heilige Mis ontvangt kerkmeester Pieter Nieuw- boer de pauselijke onderscheiding ‘Pro Ecclesia et Pontifice’ uit handen van pas toor A. Verhaar. Het is een erkenning voor het vele werk dat Nieuwboer gedurende 30 jaar voor de parochie heeft verricht. 3 febr.: Thomas Doodeman Kl.zn., echtgenoot van Emerentia Pronk, overlijdt op 83 jari ge leeftijd. Doodeman die aan de Veluwe- weg woont, (nu: nr. 45) is in ons dorp algemeen bekend onder de naam Tames. De plaatselijke afdeling van de L.T.B. houdt haar jaarvergadering. Om 8.00 uur is er een gezongen H. Mis, opgedragen door pastoor Verhaar. De vergadering begint om 18.30 uur in ‘De Posthoorn’. Er wordt tijdens deze bijeenkomst gesproken over het Pensioenfonds voor tuinders. Deelnemen kan door twee procent van de omzet, met een minimum bedrag van f 60 per jaar, af te dragen. De bovengrens ligt op f 400 per jaar. Bij een storting van f 400 in het pensioenfonds heeft men, mits gehuwd en twee kinderen, een belasting aftrek van f 1.200. Telt het gezin drie kin deren dan is de aftrek f 1.500 en bij vier kinderen of meer f 1.800. Gastspreker is de heer Keuss, onderwijzer te Heerhugo- waard. Hij spreekt over de pauselijke encyclieken ‘Rerum Novarum’ en ‘Qua- dragesimo Anno’, waarin richtlijnen staan opgeschreven om te kunnen komen tot een gelukkige maatschappij. 13 febr.: Joh Dekker en Lies Stoop zijn 12'/2 jaar getrouwd. Dat zij nog lang moge leven is de wens van hun zonen Gerard, Mats, Hans en Sjaak. De receptie wordt gehou den van 3.00 tot 4.30 uur in café Stoop. 18 febr.: Advert. Ter overname aangeboden een goed beklante sproeierswijk met motor- sproeier. Tevens te koop late rode kool zaad, best soort, bij Jac. Zutt, Westkade D101 Waarland. 18 febr.: Op 4 februari 1947 vertrok S. Bakker Dz met het schip ‘Johan van Oldebameveld’ I

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2000 | | pagina 7