Voorwoord. Wij ontvingen van: Millenniumproof. Joop Zutt, voorzitter. I Vijftien leden stelden ons het afgelopen jaar materiaal ter beschikking, zodat in dit num mer de ruimte ontbreekt om alles te vermel den. De giften variëren van het kasboek van ‘Herwonnen Levenskracht’ tot een naam bordje van een kist, van een krant uit 1951 tot oude foto’s en van een kaart met veldna men tot broodzakken van de bakkerij van Lou Groen. maak de notuelen op mijn PC, dus niks meer schrijven in grote boeken. De notu len print ik zeven keer uit, alle bestuursle den krijgen die toegestuurd en kunnen het thuis rustig nalezen.’ Op mijn vraag of hij dan geen notulenregister of iets dergelijks gebruikte, kreeg ik tot mijn verbazing ten antwoord: ’Nee, ik sla alles op in mijn PC en als er oude notulen nodig zijn, haal ik die met mijn computer zo weer te voor schijn.’ ’Hoe gaat dat dan bij wisseling van het secretariaat?’, vroeg ik. ’Weetje zeker dat een opvolger met jouw diskettes overweg kan? En hoe zal het over vijftig jaar zijn?’ Het werd nog een hele discus sie, welke eindigde met de belofte, dat alle notulen nog eens op papier worden gezet om mogelijk stof te leveren voor Toendertoid nummer 117. Wij puzzelden in de ruim honderd jaar oude notulen van gemeente en polders waar nog ’werd gedelibereerd en gewezen van de hand’. Oude stukken, maar wel millenniumproof. Ik hoop van harte dat alle notulen en correspondentie van de nu actieve verenigingen, stichtingen en in stellingen dat over honderd jaar ook zul len zijn en blijven. Alle gevers veel dank en u weet het, dankzij uw schenkingen kunnen wij en de Stichting Molenhuijs de verzameling uit breiden. Bent u in het bezit van historisch materiaal, dan kunt u dit bij onze Stichting voor het nageslacht veilig stellen. Hiervoor kunt u contact opnemen met Jeanet Street, 0226-421574. Onlangs zijn Arnold Lantman en ik weer in het Regionaal Archief Noord-Kenne- merland te Alkmaar geweest. Ook deze keer weer ter voorbereiding op een nieuw hoofdstuk van ’Onwijs gaaf Onderwijs’ in Waarland. Nadat we ons hadden inge schreven in het register aan de balie, gaven we aan een medewerker op welke stukken we wilden inzien. We vroegen de notulen op van de gemeente Harenkarspel over de periode 1880-1910, de periode waar meester Dirk Plaatsman hoofd onderwijzer in Waarland was. Ook de gemeentelijke correspondentie, voorzover die betrekking had op het onderwijs, vroe gen we op evenals de notulen van de Waarlands- en Speketerspolder uit die periode. Na enkele ogenblikken werd het gevraagde bezorgd. Iedere keer opnieuw verbaas ik me hoe veel er bewaard is gebleven, waardoor een redelijk betrouwbaar beeld is te vor men hoe het in vroegere jaren toeging. Het resultaat van ons grasduinen vindt u in dit en volgende nummers van Toender toid. Laatst sprak ik met een secretaris van een grote Waarlandse vereniging. Hij ver telde dat hij tegenwoordig al zijn secreta riaatswerk met de computer doet. Tk

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2000 | | pagina 3