7 Cor Stoop, na ruim drie jaar militaire dienst in Nederlands-Indië. 6 dec.: Adv.: Gevraagd met Kerstmis, voor dag of voor dag en nacht, net R.K. Meisje, als hulp in de huishouding. C. Bakker Jnzn. Slootgaard C 95 Harenkarspel. 15 dec.: Catharina Ruiter, de zeventienjarige doch ter van de familie J. Ruiter-Wijnker over lijdt. De familie is in de zomer van dit jaar naar Canada geëmigreerd. De gezongen Requiemmis vindt plaats in de Sint Wulframkerk, op donderdag 29 december. 23 dec.: In het gemeentehuis van Harenkarspel vindt de aanbesteding plaats voor de bouw van een dubbelwoonhuis te Waarland. Deze woningen komen aan de Kerkweg naast de woning van Cor en Betje Smit. 26 dec.: Tweede kerstdag is er dansen bij Willem Jonker. Het Zaanse orkest ‘The Melody Kings’, onder leiding van Kees Borstlap, verzorgt de muziek. Aanvang 3.00 uur. gedurende 12V2 jaar onafscheidelijke vriendinnen zijn. Getekend: Hun vrien den. 7 nov.: Op de Veluweweg, nabij de woning van de familie P. Danenberg-Jong, vindt een ernstig ongeval plaats waarbij Theo Bruin, het zevenjarige zoontje van Jan en Corrie Bruin zwaar wordt verwond. Een grote vrachtwagen beladen met balen turf molm verliest een deel van de lading op genoemde weg. De vrachtwagen passeert juist op het moment dat drie kinderen vanuit school op weg naar huis zijn. Een grote baal turfmolm valt precies op Theo. De huisartsen Groenhart uit Dirkshom en Schreuder uit Oude-Niedorp worden tele fonisch gewaarschuwd. Per ambulance wordt het jongetje naar het Sint Elizabeth- ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. 10 nov.: Biedt zich aan: leerling automonteur, v.g.g. Bovag-diploma. C. Pater, Oostkade te Waarland. 15 nov.: Uit de hand te koop: Burgerwoonhuis met kapberg, voorzien van brongas, met 49 are land. Direct te aanvaarden. G. Smit, C 73 Slootgaard, Harenkarspel. 20 nov.: Toneelvereniging Ons Genoegen komt met het stuk ‘Hyena’s van de grens’, een spel in drie bedrijven van Will Brakeberg. De reprise vindt plaats op maandag 21 november. Hoewel het stuk met verve wordt gespeeld en over belangstelling zeker de eerste avond niet te klagen valt, wordt het financieel bezien een flop. 22 nov.: Bij Willem Jonker zijn 24 kippen ver scheurd terwijl Hendrik Leerling vijf kip pen kwijt is. Vermoedelijk het werk van loslopende honden. 1 dec.: Vandaag vindt te Amsterdam de ontsche ping plaats van een groot aantal dienst plichtige militairen die hun diensttijd in Indonesië hebben doorgebracht. Cor Stoop Lz. wonende aan de Oostkade, keert terug op Waarlands bodem. Er volgt een warm en hartelijk onthaal. Natuurlijk brengt het fanfare een serenade. Cor is de achtste Waarlandse soldaat die vanuit ’t Verre Oosten thuiskomt. Zestien jongens verblijven daar nog of zijn onderweg naar Holland.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1999 | | pagina 9