6 voersloot naar het gemaal in de Sloot gaard. 22 sept.: Te koop: Een ijzeren vlet 3 ton en 3 voer dekriet. D. Bakker, D 161 Waarland. 24 sept.: Op de leeftijd van 65 jaar overlijdt David van der Gulik, in leven aannemer te Waarland. Zijn uitvaart is de 28e. 10 okt.: Vandaag arriveren Arie Bakker Pzn. en Jaap Pater met het schip ‘Zuiderkruis’ in ons land. Deze mannen hebben hun diensttijd in Indonesië doorgebracht. Met een speciale touringcar komen ze in ons dorp aan. Na het ‘oktoberlof’ gaan veel dorpsgenoten naar de Oostkade waar Jaap Pater woont. Natuurlijk is het fanfare korps, onder leiding van dirigent E. Peetom ook weer present evenals wethou der Joh Dekker, voorzitter Stoop van het Katholiek Thuisfront. Ook pastoor Ver haar is aanwezig. Later gaat een grote groep mensen naar de familie Bakker aan de Waarlandsweg om Arie een hartelijk welkom te bereiden. 16 okt.: Leden van het fanfarekorps Sint Grego rius nemen deel aan een Solistenconcours te Middenmeer. Piet Nieuwboer behaalt op zijn alt-saxofoon de eerste prijs. Lou Kok en Jan Zutt weten een tweede prijs in de wacht te slepen. 18 okt.: Te koop: 46 snees Deense bewaarkool, gelegen aan de Ringvaart. H. Danenberg, Waarland D 6. Te koop: Nieuwe kinderwagen, type 1949, W. Bruin, D 160 Waarland. 22 okt.: Te koop aangeboden: Smalspoor, 125 meter lengte, 50 cm breed, voorzien van nieuwe dwarsliggers. Te bezichtigen bij P. Doodeman, Oostkade Waarland. Te be vragen bij Jn. Bakker Pzn. Kerkweg 18a, Waarland. Telefoon K2262-278. 25 okt.: Het rijwielpad, vanaf De Weel naar het Niedorper Verlaat, is gereed. Fietsers be hoeven niet meer op de provinciale weg te rijden. Deze verandering wordt als een grote verbetering gezien en zal zeker de verkeersveiligheid verhogen. 1 nov.: Adv.: Vandaag herdenken de dames Jo Zuijdam en Nelie Beemsterboer dat zij 30 aug.: Steeds meer doen grote vrachtauto’s ons dorp aan. Dat het dorp niet geheel op deze grote wagens is berekend moge blijken uit het volgende. Op de Veluweweg wordt door een vrachtauto, die te hoog beladen is met strobalen, straatverlichting kapot gereden. Enige honderden meters verder op wordt een telefoonleiding stuk getrok ken en tot overmaat van ramp vindt er aan de Kerkweg ook een eenzijdig ongeval plaats. De bovenleiding van het elektrisch licht wordt stuk gereden. Bij naburige bewoners spatten de vonken uit de huislei- dingen. Een deel van de Kerkweg en een deel van de Westkade is deze laatste ker misdag verstoken van elektriciteit. 31 aug.: Aan de veiling De Noordermarktbond te Noord-Scharwoude worden geweldige prijzen voor witte kool betaald. Een prijs van 20.- per 100 kilo zorgt ervoor dat het een drukte van belang is op het vei- lingterrein. Niet minder dan 43 wagons worden verhandeld. Omdat de N.S. niet kan zorgen voor voldoende spoorwagons kan er niet meer kool worden verladen. Dit heeft tot gevolg dat de prijs daalt naar 12.- tot 14.- per 100 kilo. 9 sept.: Van de jongens uit De Sloeierd, die in het verre Indonesië hun vaderlandse plicht hebben vervuld, komt de eerste vandaag thuis. Met het schip ‘Waterman’ komt Cor Bruin Gz. terug in Nederland. Door de fanfare ‘Sint Gregorius’ wordt een serena de gebracht. Zowel G. Stoop, voorzitter van het Katholiek Thuisfront, als pastoor Verhaar spreken ter begroeting. 14 sept.: Adv.: Voor de sloop aangeboden: Een in goede staat zijnde kapschuur met gemet selde veestalling. Te bevragen bij D. van der Gulik Zn. Waarland. In verband met het vertrek van Jo Ruiter naar Canada wordt Jac. Nieuwboer van de Slootgaardweg benoemd tot lid van het R.K. Parochieel Armbestuur. 21 sept.: De eerste werkzaamheden voor de ruil verkaveling van de Slootgaard- en Waarlandspolder worden uitgevoerd. De duiker in de Slootgaardweg nabij Siemen Hoek laat men zakken. De molensloot zal worden uitgediept en doorgetrokken naar de Waarlandspolder, wordt de hoofdtoe-

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1999 | | pagina 8