NIEUWS VAN VROEGER. Arnold Lantman 5 In de Alkmaarse editie van het Noordhollands Dagblad, jaargang 1949, vonden wij onderstaande berichtgevingen uit Waarland. Wij maakten voor U een selectie van het nieuws van de laatste zes maanden van dat jaar. De bakkerij-lunchroom van Lou Groen aan de Kerkweg, daarnaast het bedrijf van Jan Bos. 26 juli: Aan de modevakschool bij de Zusters van Liefde te Schagen zijn de volgende leer lingen geslaagd voor het diploma Lin gerie: Gré Mul, A. Bruin, Gitta Dekker, Annie Stam en Trien Groen. 2 aug.: Bij de onlangs gehouden examens voor het Middenstandsdiploma zijn geslaagd: P. Doodeman, H. Kramer en Jo Veldman. 12 aug.: Adv.Langs deze weg betuig ik aan allen die mijn thuiskomst uit Indonesië tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt mijn oprechte dank. Arie Plijter, Weelweg Waarland. 27 aug.: De Waarlander middenstand heeft weder om uitbreiding ondergaan. De koek- en banketbakker Lou Groen aan de Kerk weg, die tevens een ijssalon exploiteert, heeft daar thans ook een lunchroom met verlof B aan verbonden. Het interieur heeft een hele verandering ondergaan en ziet er keurig uit. Er is nu een gezellig zitje om het een en ander te gebruiken. 1 juli: Vandaag is het 25 jaar geleden dat er in Waarland werd begonnen met katholiek onderwijs. Pastoor Vollering en meester Smeets hebben zich daarvoor bijzonder ingezet. De gemeente Harenkarspel heeft de laatste tijd grote sommen geld besteed aan het oude schoolgebouw. Het werk is nog niet geheel voltooid, maar alles ziet er fris uit. Het gebouw is klaar voor de vol gende 25 jaar. Er wordt geen groots feest gevierd. De dag wordt begonnen met een gezongen H. Mis uit dankbaarheid en waarin de goede God wordt gevraagd om zijn onmisbare zegen voor de toekomst. 1 juli: Veronica Beers, de echtgenote van Jan Bruin, overlijdt op 65-jarige leeftijd. Dinsdag 5 juli wordt zij begraven. 3 juli: Op het voetbalterrein van Con Zelo vindt de halve finale plaats om het Gouden Kruis van de K.N.V.B. Het eerste elftal van Hugo Boys te Heerhugowaard-Noord ontmoet de eerste elf van \.ZN. uit ’t Veld. Er komen meer dan 1.000 toeschou wers naar deze belangrijke wedstrijd die overigens in 2-2 eindigt. Woensdag 6 juli komen beide teams weer binnen de lijnen. Nu maakt Hugo Boys korte metten met de spelers van VZ.V De wedstrijd wordt met 4-0 gewonnen. Nu zijn er ruim 700 voet balliefhebbers op het sportcomplex. 13 juli: Bij de veiling Noordermarktbond te Noord-Scharwoude worden aangevoerd: 90 ton eersteling 7.20 - 8.40, rode eerste lingen noteren 8.40 - 8.70, eigenheimers 9.30 - 9.50. Zilvernep brengt 35.- op. 23 juli: Adv.: Bij ons vertrek naar Canada roepen wij aan familie, buren, vrienden en ken nissen een hartelijk vaarwel toe. Familie G. Veldman, Mc. Bride, BC Canada.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1999 | | pagina 7