De derde generatie? Heerhugowaard, 10 september 1999. 44 De tweede generatie trad in 1980 aan. Hans en Anja Wever- Langedijk namen in dat jaar de slagerij over. Jaap assisteerde nog enkele jaren in de slachterij. rij Wever zo bijzonder is. Hans en Anja willen alleen kwijt dat het een recept van vader Jaap Wever is, maar dat is dan ook alles. Het bekende en inmiddels aan po pulariteit winnende ‘Rondje Waarland’, gemaakt van een heerlijk varkensfiletlap- je gelardeerd met enkele stukjes spek en omgeven met een spekrandje, is een ware traktatie. De met- en grillworsten alsmede de sla- gersham van Hans en Anja Wever kunnen ook tot de bijzondere specialiteiten wor den gerekend. De samenstelling van de metworst is een mix van verschillende vleessoorten, terwijl de speciale kruiden- melange de aparte smaak aan de grill worst geeft. Voor de rest: het geheim van de slager. Vijftig jaar slagerij Wever kon uiteraard niet door de grondleggers van het bedrijf worden gerealiseerd. Dertig jaar lang heb ben Jaap en Riet Wever gewerkt in hun slagerij die een belangrijke plaats in de Waarlandse middenstand wist te verove ren. Met hard werken, het maken van lange dagen en goed vakmanschap kon na een arbeidzame periode van dertig jaar in januari 1980 de zaak aan de tweede zoon, van het uit negen kinderen bestaande ge zin, worden overgedragen. Hans en Anja Wever-Langedijk hebben er met verve hun schouders ondergezet, de zaak uitge bouwd en uitgebreid en ingericht aan de eisen die de moderne consumenten van nu stellen. Hoewel Hans gepokt en gemazeld de eerste stappen zette op het pad van zakelijke zelfstandigheid werd hij nog een paar jaar geholpen en gesteund door zijn vader Jaap. Die immers voelde zich nog nauw betrokken bij het wel en wee van het bedrijf. Een week na het 40-jarig huwelijksfeest en het veertig jarig bestaan van de onderneming overleed Jaap Wever plotseling en kwam er een einde aan een welbesteed leven. Het is jammer dat hem geen langere ‘levensavond’ was gegund. Dick, de tweede zoon van Hans en Anja Wever legt momenteel een bijzondere voorliefde voor het slagersvak aan de dag. Hij werkt bij Slachtplaats Schagen en bezoekt twee dagen per week de vak opleiding te Utrecht. Aan hem de uitda ging en wellicht de mogelijkheid om sla gerij Wever te Waarland in de derde gene ratie voort te zetten.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1999 | | pagina 46