’De vrouw van mijn leven’. Kogel door de kerk. 38 Nu de kogel door de kerk was gegaan en Jaap Wever zich weldra eigenaar mocht noemen van de slagerij in Waarland, wil de hij zo snel mogelijk aan de slag. Er wachtte de slager drukke tijden. Sinter- Wever niet bepaald ongunstig. Hij trof Jonker aan in een desolate situatie. De kachel was stuk en brandde niet, er waren problemen met de snijmachine, het ont brak hem aan middelen en hij had niet meer die vechtlust om de schouders er nog eens onder te zetten. Toen Jonker akkoord ging met bod van Jaap Wever, werd Riet Appel overdonderd en moest zij een keuze maken. Ze had dan wel ruim anderhalve jaar verkering, maar nu werd het ineens wel heel erg serieus Gert Dekker en slager Jonker, de twee gezworen kameraden, ontbraken niet op de huwelijksreceptie. De slager veront schuldigde zich dat hij geen cadeau had kunnen meenemen, maar dat zou hij later nog wel regelen. Half februari kon Jonker Jaap, de derde zoon van slager Jan Wever en Elisabeth van der Paal, werkte in de slagerij van Moeijes te Spanbroek en thuis bij zijn vader. Zes dagen in de week was het hard werken geblazen. Op de vrije zondag ging Jaap met zijn maten, Jan van Diepen en Charles Paycke, op stap. Menige dansavond in de regio werd door dit drietal bezocht, maar het leek dat de mannen toch onvoldoende oog hadden voor al die mooie meiden uit West Friesland. Jaap Wever had zijn achten twintigste verjaardag al gevierd en was nog steeds niet echt verliefd op iemand geworden. Dat zou moeten veranderen, wilde hij ooit nog eens trouwen. Eind 1947 sloot hij met zijn vrienden een wed denschap af. Hij wilde het nieuwe jaar goed van start gaan en zocht daarvoor ‘de vrouw van zijn leven’. Jan en Charles dachten Jaap te kennen, zij veronderstel den dat hij in deze opzet niet zou slagen en sloten een weddenschap van 100.- af. Nieuwjaarsdag 1948 ontmoette Jaap Wever Riet Appel en zag in haar de vrouw van zijn leven. Het werd een stevige ver kering. Zijn maten hadden zich danig ver gist en boden Riet Appel 50.- als zij de verkering met Jaap Wever uitmaakte!!!? Het was Riet niet helemaal duidelijk waarom er, juist door vrienden van hem, flink geld werd geboden als zij Jaap de bons zou geven. klaas en Kerstmis waren immers top dagen en die feestdagen zouden voor een goede start van zijn eigen slagerij kunnen zorgen. Allerlei plannen werden gesmeed, er werden knopen doorgehakt, een trouw datum bepaald en ook wanneer het aan staande paar van start kon. Jan Jonker wilde best meewerken maar beschikte, als zijn zaak en de bedrijfswoning waren overgeschreven, niet meer over een eigen huisvesting. Men kwam overeen dat Jonker enige tijd kon inwonen en dat hij met Jaap Wever een rondje langs zijn Waarlandse klanten zou maken om hem als opvolger voor te stellen. Jonker was op zijn beurt bereid het jonge slagerspaar te helpen bij de naderende drukte voor de feestdagen. Tussen de bedrijven door vond in het gemeentehuis van Spanbroek de aantekening voor het huwelijk plaats en werd in de Sint Bonifatiusparochie de trouwdatum vastgesteld op woensdag 4 januari 1950. Deze datum wordt ook alge meen beschouwd als de oprichtingsdatum van hun slagerij.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1999 | | pagina 40