Voorwoord. Joop Zutt, voorzitter. Dinsdag 27 april j.l. werd nummer 14 van Toendertoid overhandigd aan de heer Harry Baggen, directeur van de basis school Sint Jan. Ook de eerdere uitgege ven nummers van ons blad en de toezeg ging van een gratis abonnement op de toe komstige uitgaven mocht hij in ontvangst nemen. De Stichting Waarland van Toen hoopt en verwacht met deze geste de inte resse voor de lokale geschiedenis bij leer lingen en leerkrachten te bevorderen. De kinderen van groep 7 en 8 werden tijdens deze bijeenkomst gevraagd een opstel te schrijven over Waarland. Hun verhaal mocht zich afspelen in het verleden of de toekomst van ons dorp. Tien kinderen uit groep 7 hebben gereageerd op onze uitno diging. In overleg met de leerkracht heb ben we uit de inzendingen twee verhalen geselecteerd en in dit nummer van Toen dertoid opgenomen. Onder grote belangstelling opende Agie Bakkum op 5 mei van dit j aar het ’Molen- huijs’. De Stichting Molenhuijs Waarland mag trots zijn op hetgeen met behulp van vele vrijwilligers tot stand is gebracht. Naar verwachting zullen dit eerste seizoen circa 750 bezoekers kennis hebben geno men van de waterschapsgeschiedenis van de polders binnen het ‘Rondje Waarland’. In het gastenboek van het Molenhuijs zijn vele positieve reacties opgetekend. Vol lof is men over de manier waarop de informa tie over het ontstaan en de latere verande ringen van dit gebied in beeld is gebracht. De combinatie van een videoband, de genealogie van een Waarlandse familie en de wisseltentoonstelling blijkt een schot in de roos. Ieder vindt op deze manier wel iets van zijn gading. Volgend jaar mei wordt het Molenhuijs weer voor het publiek opengesteld. Ooit, bij de start van onze Stichting, zijn wij ervan uitgegaan, dat Toendertoid 28 pagina’s zou gaan tellen. De praktijk blijkt anders. Ook dit nummer biedt met 44 pagina’s weer enkele uren leesplezier. Het grote aantal leden (561) maakt het ons ook financieel mogelijk op de ingeslagen weg voort te gaan.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1999 | | pagina 3