TOENTERTIJD. - DE VLOEDGOLF. Toentertijd. De vloedgolf. Johan Agenant. Johan Agenant. Anne Loos. Anne Loos. 32 De kinderen van groep 7 en 8 van de Sint Janschool werden gevraagd een opstel te schrijven over Waarland. Het verhaal mocht zich afspelen in het verleden of in de toe komst. Jammer genoeg reageerden slechts de kinderen uit groep 7. Opvallend is dat negen van de tien een verhaal hebben geschreven wat zich afspeelt in de toekomst. In overleg met de leerkracht heeft de redactie twee opstellen uitgekozen voor plaatsing in het blad. Johan Agenant heeft een verhaal opgeschreven over de oorlog en Anne Loos over een ramp die ons nog dit jaar zal treffen. Het gebeurde in 1999. Er brak een Derde Wereldoorlog uit. Alle mensen vluchtten naar Waarland. De mensen wisten dat er Mijn Opa, die vertelde mij wel eens over de Tweede Wereldoorlog. Toen de oorlog begon, begonnen de mensen veel voor raad in huis te halen of anders gezegd: ze begonnen te hamsteren. De dingen die ze in huis haalden, dat waren eten en donker doek. De donkere doeken waren bedoeld om het licht te dimmen, omdat de Engelsen en de Amerikanen te bombade- ren gingen in Duitsland. Omdat Waarland een dorp was, hadden wij niet echt een probleem met het eten. De mensen uit de stad, die kwamen naar Waarland of ande re dorpen om eten te halen zoals: wortels, piepers en kool. De Waarlanders die een moestuin hadden, ruilden met de buren voor andere dingen zoals: koffie, keuken papier en andere dingen. De mensen, die op het platteland woonden, hebben een ramp gezien toen een vliegtuig neerstort te. De Duitsers kwamen hier later naar kij ken. De Waarlanders waren soms erg bang, vooral de joden, als die in Waarland waren. Toen er vrede was, toen waren de mensen van Waarland heel erg blij. De Waarlanders vierden feest, omdat er vrede was. Het bevrijdingsleger kwam ook met vliegtuigen om voedsel te strooien. En dat was het. een meteoriet in het heelal zweefde, maar ze wisten niet dat die meteoriet naar de aarde ging. Hij zou in zee neerstorten, maar al die mensen wisten dat niet, dus dachten ze dat ze in Waarland veilig waren. Maar dat is niet zo, want de meteo riet zou in zee terecht komen, dan ontstaat er een vloedgolf, dat kan elk moment gebeuren. Maar er was een meisje van twaalf en heette Lotte. Alleen dat meisje wist het wel, want haar vader werkte met dat soort dingen. Die vader mocht het aan niemand vertellen. Maar ze had het wel in haar dagboek geschreven en in een kistje gedaan, zodat het niet zo heel erg nat wordt door de vloedgolf. Op een dinsdag begon het heel hard te onweren en er waren een paar inslagen. Om twee uur ’s middags hoorden alle mensen in Waarland en omstreken een raar geluid. Het geluid leek op onweer, maar dat was het niet. ’Het was de woestige zee’, zei de vader van Lotte. Twee seconden later kwam er een woestige vloedgolf. Alle mensen probeerden te vluchten, maar ze kwamen in de vloedgolf terecht. Niet alle mensen, zoals Lotte en haar vader over leefden de ramp. Ze hadden niks te eten of te drinken. Na een paar weken overleed Lotte, daarna haar vader. Twintig jaar later had de zee zich weer ingetrokken. Het was een grote woestijn. Toen de onderzoe kers dat ontdekt hadden, zagen ze een kistje staan. Toen ze dat open hadden gemaakt, zagen ze het dagboek. Toen ze dat verhaal gelezen hadden, gingen ze op zoek naar iets van twintig jaar geleden, maar ze zagen alleen oude skeletten. Er waren maar zes mensen levend terugge vonden van de grootste ramp aller tijden.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1999 | | pagina 34