L?. ft- Tc. Waarland, 29 juli 1999. 31 De namen Nieuwboerweg en Nieuwboerhoeve herinneren ons aan deze bekende Waarlandse familie. Schilder Co van Dijk woont nu in de voormalige hoeve. ‘Een paar honderd meter ten westen van de Waarlands molen liet hij een boerderij bouwen’. De in 1875 gebouwde stolp heeft enkele jaren dienst gedaan als nood kerk voor onze parochie. Een opname uit 1952. Toen werd de boerderij bewoond door de familie G. Dekker- Volkers. werd begraven te ’t Veld. In het ‘Liber Defunctorum’, het overlijdensregister van de Martinusparochie, lezen we dat het stoffelijk overschot van hem enige tijd later in Waarland is herbegraven. Dat was uit dankbaarheid voor zijn inzet en bemoeienis om in Waarland een eigen parochie van de grond te krijgen. In de notulen van 26 januari 1919 van de 'Bouwcommissie van de Sint Wulfram- parochie’ lezen we: ‘De voorzitter stelt voor aan P. Nieuwboer Sr. een familiegraf aan te bieden. Dit zou dan kunnen in de vorm van een koop, groot f. 3000.-, welke reeds geschonken zijn, maar waarvan zoodoende een kwitantie kan binnenko men. Dit wordt algemeen goedgevonden. Nieuwboer was een man met een groot sociaal hart. Hij wist zich een duidelijke plaats in de samenleving van Waarland te verwerven. Doordat hij goed boerde kon hij opklimmen tot herenboer en was hij een man in goede doen. Iedere keer op nieuw wist hij zijn bezit uit te breiden. Bij dit alles bleef hij oog houden voor zijn medemensen die het, financieel bezien, minder hadden dan hijzelf. Zij die het echt nodig hadden, klopten niet tevergeefs bij hem aan. Aan menig inwoner van Waar land verleende hij krediet. Een groot deel van zijn vermogen stelde hij echter ter beschikking aan de te stichten parochie van de Heilige Wulfram te Waarland.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1999 | | pagina 33