Hutje bij mutje. 28 De boerderij van de familie Nieuwboer aan de gelijknamige weg. Luchtfoto uit 1952. (Een bijzonderheid in deze is dat J. Dam ook een dubbelfunctie vervulde. Hij was tevens secretaris van de Banne Harenkar spel.) De Banne Harenkarspel was genegen haar bijdrage in de kosten te verhogen tot 2.300.- Eerder al hadden de besturen van de Slootgaard- en Waarlandspolder besloten hun bijdrage te verdubbelen tot een bedrag van 1000.- per polder. Er restte dan nog een gat van 300.- op de w.g. J. Burger Burgemeester, w.g. J. Dam Secretaris. De gemeenteraad van Harenkarspel had een bedrag van 3000.- gereserveerd voor een werkloosheidsproject in de gemeente. Het was voor burgemeester J. Burger niet zo’n grote moeite om dit geld een hoop centen en deze uitgave zou te zwaar drukken op de begroting van de Banne Harenkarspel. Financiële hulp uit andere fondsen zou noodzakelijk zijn. Tijdens de vergadering van 22 oktober 1923 stond de aanleg van deze nieuwe weg weer op de agenda. Het bestuur van De Banne wilde zelf een bedrag van 2.000.- beschikbaar stellen en het colle ge van het dagelijks bestuur was bereid de weg in eigendom over te nemen en te onderhouden. In een gecombineerde ver gadering met de bestuurders van de Slootgaard- en Waarlandspolder werd overeengekomen dat de beide polders 500.- zouden bijdragen in de kosten. In die vergadering was de suggestie geop perd dat het veel voordeliger zou zijn als de verbindingsweg aan de voorzijde van het huis van de familie Nieuwboer zou komen, in plaats van aan de achterkant. De twee geplande betonbruggen waren dan overbodig en de lengte van de weg zou met enkele tientallen meters kunnen worden ingekort. Er zou zo een besparing van 1.500.- mogelijk zijn. te laten gebruiken voor de aanleg van de nieuwe weg naar de Waarlandspolder. Zijn plan kwam in de vergadering van 29 november 1923 aan de orde en de raadsle den gingen akkoord. Secretaris J. Dam schreef nog diezelfde dag een brief aan het bestuur van de Banne Harenkarspel: ‘Wij hebben de eer U mede te deelen dat de Raad dezer gemeente in zijne vergade ring van heden een crediet van 3.000.- heeft verleend voor de uitvoering van grondwerk enz. bij den aanleg van een verbindingsweg tusschen de polders Slootgaard en Waarland, evenwel op voorwaarde dat de uitvoering van dat werk kan worden dienstbaar gemaakt aan de bestrijding van de werkloosheid. Burgemeester en Wethouders van Harenkarspel,

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1999 | | pagina 30