Wnljmimj. - ^teenhltnjjnnhl. KONINKL. GEOCTROIJEERDE SCBELPKALKFABRIEK. 16 Met paard en wagen naar de bouw plaats. Na het overlijden van Jan Over had het werk een paar weken stilgelegen, maar met behulp van de neef van Rutsen, opzichter Sebil en het personeel werd de draad weer opgepakt. Naar verwachting zou eind september begin oktober de klus zijn geklaard. De weduwe Over, Aagje Bos, verwachtte ook redelijk binnen de De gemeenteraad van Haringcarspel be steedde weinig woorden aan deze brief van meester Gerrit Smit. In de notulen van die gemeenteraadsvergadering lezen we dan ook: ‘Het verzoek van de hoofdonder wijzer werd door de Raad gewezen van de hand. begroting te kunnen blijven. De extra kos ten van Rutsen zouden wèl voor haar rekening komen. De leveranciers, hout handel Gerbrand Eecen en de Koninklijke Geoctroyeerde Schelpkalkfabriek W.F. Stoel te Alkmaar, hadden hun medewer king toegezegd. De aanvoer van bouwma teriaal verliep dus gelukkig zonder al te veel problemen. Elke week voeren trek schuiten uit Alkmaar of Oudkarspel naar de Waarlands molen waar op de smalle kade het bouwmateriaal werd gelost. Stoom- trasmolen. Steen- kooperij. HANDEL IN PORTLAND CEMENT, W. F. STOEL. plaatst is, goedkoop kan leven. De dage- lijksche benoodigdheden zijn hier goed schiks niet te verkrijgen, maar moeten uit de stad komen, waardoor natuurlijk on kosten ontstaan; welke onkosten verdub beld worden, daar die benoodigdheden altijd nog van Oudkarspel of Zijdewind moeten afgehaald worden. Grooten moei te en kosten zal het nog geven, indien de ondergeteekende zich in de nieuwe wo ning bevindt, daar het gebouw geheel op zich zelf staat, afgescheiden van alle wegen of vaarten. Verder zal dat gebouw een drukkenden last zijn in de personele belasting- en bij zijn traktement wordt volstrekt niets of kan alhier niets verdiend worden. Het is daarom dat de ondergetee kende vriendelijk verzoekt, dat de E.A. Heeren, dit schrijven, eens in ernstige overweging willen nemen, opdat zij aan leiding mogen vinden om het traktement van hem te kunnen verhoogen of door eene jaarlijksche gratificatie dat trakte ment zoeken te stijven, en hem tevens vrij te stellen van de drie eerste grondslagen der personele belasting. Vertrouwende op uwe welwillendheid heeft hij de eer te zijn: E.A. Heeren Uw gehoorz. dienaar, Ook was daar weer Piet Volkers van de partij en scharrelde er zo wat extra inkom sten bij. Vanaf de ringsloot werd het mate riaal zoveel mogelijk met paard en wagen naar de bouwplaats gereden. Fundering, kelder en waterput waren nog grotendeels door Jan Over gesteld. Nadat dit grond werk gereed was, kon men beginnen met het stellen van de profielen en het plaatsen van de kozijnen die in de timmerloods klaar lagen. Daarna kon voortvarend met het opmetselen worden begonnen. Gede puteerde Staten gaf op 24 juli 1863 de gemeente Haringcarspel toestemming een bedrag van 3.385. -, de helft van de aan- neemsom, te voldoen, minus 300.- voor het dagelijks toezicht, zoals was bepaald in artikel 17 van het bestek. In september was men klaar met de ruwbouw, maar de geplande opleveringsdatum van 27 sep tember 1863 zou niet worden gehaald. Dat was een duidelijke zaak. Pas op dinsdag 3 november 1863 werden de school en de onderwijzerswoning door de aannemer opgeleverd. Volgens het bestek zou er voor elke dag waarmee de bouwtermijn werd overschreden een boete van 5.- moeten worden betaald, in totaal 185.-. STUKADOORSBEHOEFTEN enz., DEPOT VAN GEBAKKEN AARDEWERK,

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1999 | | pagina 18