7 2 okt.: Kandidaatstelling nieuwe bestuursleden: Gert Jonker is kandidaat als opvolger van Piet Nieuwboer voor een functie in het bestuur van de Banne Harenkarspel. Piet Danenberg is in beeld voor de plaats van Henricus Dekker. In het bestuur van de Waarlandspolder is Piet Doodeman kan didaat als opvolger van Piet Nieuwboer. Piet Wester wordt voorgedragen als de nieuwe dijkgraaf van de Slootgaardpolder als opvolger van Cees Bakker, Siemen Stam is kandidaat voor de functie van molenmeester als opvolger van Piet Nieuwboer. 5 okt.: Advertentie: Beschikbaar, ’n Springbok, Joh. Zutt Hzn., Westkade Waarland. 22 okt.: Te koop: 60 snees rode kool, 40 snees gele kool. J. Houtman, Speketerpolder F- 4, Harenkarspel. 26 okt.: Boelhuis aan de Waarlandsweg D2, ten verzoeke van de Erven J. Groen Pzn. Er wordt o.a. aangeboden: vier stuks hoorn vee, w.o. twee tijdkoeien, een gelde koe en een kalfvaars, 20 kippen, 6000 kilo best hooi 1948, 25 snees te velde staande voederbieten, een goed onderhouden halve praam, 100 meter tuinspoor met lorrie, kruiwagen, kippenhok, aardappel- kisten. Deurwaarder Van Huit te Schagen leidt deze verkoping. 25 nov.: Op deze dag komt de plaatselijke afdeling van de Katholieke Volkspartij in café Stoop in vergadering bijeen. Voorzitter Gert Lantman laat weten dat de verkie zingen voor de Tweede Kamer bijzonder goed zijn verlopen. Alle mensen in Harenkarspel-Oost die hun stem hebben uitgebracht, stemden K.V.P. Het is feest aan de Veluweweg bij de familie David van der Gulik-Groot. Het bruidspaar viert op deze dag het veertig jarig huwelijksfeest. Familiefoto uit 1948 van het gezin Van der Gulik. V.l.n.r. achter: Daaf, Jo, Jan, Marie en Dirk. Voor: Co, Truus, vader David van der Gulik en moeder Jantje Groot. 15 dec.: In de zaal van Willem Jonker brengen de R.K. Verenigde Toneelspelers van ‘Sint Odilia’ uit Heiloo, het stuk ‘Marjatta’s kerst’ op de planken. De baten zijn bestemd voor de R.K. Blindenbond ‘Sint Odilia’. 17 dec.: N. Dekker, Hogebrugweg D90, biedt te koop aan: 2.000 kilo kriel en 2.000 kilo hooi. 22 dec.: Dokter P. Groenhart te Dirkshorn laat middels een advertentie weten dat hij op 24 december van 13 tot 14 uur spreekuur houdt. 24 dec.: Het weerbericht voor de beide kerstdagen luidt: In de nacht lichte tot matige vorst, overdag temperaturen rond het vriespunt. 31 dec.: Nieuwjaarswensen van middenstanders en andere neringdoenden vullen de kran ten van deze ‘oudejaarsdag’. Ook komen we de volgende advertentie tegen. P. Kamper, dienstplichtig soldaat 251022058, 3-4-8. R.I. Veldpost Batavia, voorheen Waarland, wenst allen een Zalig Nieuwjaar.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1998 | | pagina 9