a Tuinbouwcursus zal worden gegeven. Belangstellenden kunnen zich tot 6 sep tember opgeven bij Jan Bruin, de secreta ris, Hogebrugweg te Waarland. 6 sept.: Op deze eerste maandag van september is het vijftig jaar geleden dat Wilhelmina tot koningin werd gekroond en haar moeder opvolgde. Feest in heel Nederland. Bij Willem Jonker speelt het beste Zaanse dansorkest ‘de Muziek Boys’. Er wordt gespeeld met een bezetting van zes man. 12 sept.: Het eerste elftal van Con Zelo speelt in Callantsoog tegen de gelijknamige club. Het wordt 2-2. Con Zelo 2 verliest thuis met 2-3 van Winkel 3. Het derde elftal van Con Zelo speelt uit tegen AWB 1 en ver liest met 9-2. 14 sept.: Bij voldoende deelname start op 17 sep tember in de school van Waarland een middenstandscursus. Op deze eerste les avond moet de eerste aanbetaling van 22.50 worden voldaan. 26 sept.: In café Ligthart te Zijdewind vinden op zondagmiddag weer danslessen voor r.k. jongeren plaats. De eerste les is van 4.00 tot 6.00 uur en wordt gegeven dooi' dans school Peter Verbiest. 28 sept.: Dammers opgelet! Binnenkort is het tien jaar geleden dat onder leiding van kape laan Th. van der Heijden in café ‘De Tortelduif’ een damclub is opgericht onder de naam van R.K. Damclub ‘Perse- verantia’. Enkele jaren daarna is de naam verhollandst en heet de damclub ‘De Volharding'. Op 30 september is er in café ‘De Posthoorn’ een feestvergadering. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Zo laat het bestuur van de club middels een ingezonden stuk weten. 30 sept.: Petrus Theodorus Beemsterboer, zoon van Jan en Trien Beemsterboer-van Stralen, overlijdt op 30 jarige leeftijd. 1 okt.: Café ‘De Hoop’ van J. Burger op de hoek Provincialeweg/Rijdersstraat nabij De Weel valt onder de slopershamer. Eerder had men nog geprobeerd het café te ver bouwen en er een dubbel woonhuis van te maken. De kroegbaas neemt zijn intrek in ‘De Vergulde Valk’ te Oude-Niedorp. Café ’De HoopDit café stond op de hoek Rijdersstraat-Provinci- aleweg nabij De Weel. Op deze foto uit 1926 is duidelijk te zien wat er in de afgelopen jaren is veranderd. Op de voor grond staat de voorma lige schoenmakerij van H. de Boer. vereniging. Er wordt uitvoerig gesproken over de op handen zijnde ruilverkaveling. Voorzitter Jo Dekker laat weten dat er in de Waarlandspolder 4.5 kilometer nieuwe weg wordt aangelegd, terwijl er in De Slootgaard 1 kilometer nieuwe weg komt. Toneelvereniging Ons Genoegen houdt de jaarvergadering onder leiding van haar voorzitter Willem Dekker. Meester Schmeddes is naar elders vertrokken en kan geen regisseur meer zijn. Als opvol ger wordt Jan van der Gulik aangesteld. In het komende najaar bestaat de vereniging 45 jaar en het bestuur wil met een bijzon der stuk voor het voetlicht treden. 14 aug.: Advertentie: Hallo, geen broodbelegging? Wij weten raad. Dagelijks alle soorten vis, ook gebakken vis. Beleefd aanbevelend, B. Groot Waarland. 15 aug.: Ali Stoop, echtgenote van Ali Mulder overlijdt op 41-jarige leeftijd. Zij wordt op 19 augustus begraven. 22 aug.: De Waarlandse kennis gaat van start. In café Jonker speelt het bekende orkest The Musical Players. Maandag 23 en dinsdag 24 augustus is er in ‘De Posthoorn’ het eerste deuntje. Aanvangstijd 09.30 uur Buiten de zaak staan diverse kramen en kermisattracties opgesteld. Bertus Groot heeft prima gerookte paling in de aanbie ding. Het feest duurt drie volle dagen. 1 sept.: De plaatselijke afdeling van de L.T.B. laat weten dat er in het schoolgebouw een

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1998 | | pagina 8