Waarland, 9 september 1998. 41 Regelmatig komt Annie over uit Canada, want het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Annie en haar zussen in het jaar 1975. V.l.n.r Luus, Aaf, Marie, Annie en Trien. meepraten. Zelf gingen ze ook regelmatig voor een weerzien terug naar hun roots. Maar ook al waren ze door de tijd heen grotendeels gesetteld in hun nieuwe vaderland toch bleven de herinneringen aan de tijd dat ze in Waarland woonden levendig. Toen dan ook Jaap Bruin op zekere dag plotseling onaangekondigd bij Cor en Annie in huis stapte en vroeg: ’Cor, hew je nag een pakkie Miss Blanche voor moin’, kreeg Cor het gevoel alsof hij weer achter zijn toonbank in de Sparwin- kel stond. De kinderen werden volwassen, verlieten het ouderlijk huis, trouwden met Cana dezen en kregen zelf weer kinderen. De familie in Waarland hield hen op de hoogte van het wel en wee in het dorp. Tante Nel Nieuwboer-van Baar stuurde trouw alle krantenknipsels op en met ver jaardagen kwam de post altijd een dikke stapel ansichtkaarten brengen. Omge keerd doet Annie heden ten dage nog immer hetzelfde. De tijd verstreek in een aaneenschakeling van up en downs. Op 1 augustus 1984, overleed Cor Bruin op de leeftijd van 79 jaar en nam Annie voorgoed afscheid van de man die zij had gevolgd op zijn avon tuurlijke reis naar Canada en altijd door dik en dun had gesteund. Toch bleef Annie Bruin-Nieuwboer, zo door de jaren heen, heel trouw aan haar Westfriese gewoontes, waarvan de kiem in haar jeugdjaren lag. Op het moment van schrijven is Annie 86 jaar en woont in het bejaardentehuis van de zusters Car- melietessen in St. Catharines alwaar zij zich temidden van de andere oudjes nog een jonkie voelt. Gewoontegetrouw houdt ze iedere dag haar eigen ‘koppiestoid’ en zo nu en dan trakteert ze zichzelf op een lekker potje grauwe erwten met spek. Ook tegen klaverjassen zegt ze geen pas en is dit oerhollandse spel een dagelijks terugkerend ritueel in haar bestaan. Om gezond te blijven gaat ze naar gymles, één keer bij de oudjes en eenmaal bij een ‘alle leeftijden groep’ Haar leven in Canada ging lang niet altijd over rozen maar ondanks dat geniet Annie, dankzij haar levenslust en positie ve instelling, van alle dagen die zij op haar oude dag nog ‘toe krijgt’. Gedurende de tijd dat zij in Canada woont is Annie wel 25 keer over geweest voor een bezoek aan Holland. Bij leven en wel zijn vliegt ze volgend voorjaar weer rich ting het land dat haar zo dierbaar is en naar het dorp Waarland waar zij haar eer ste levensstappen zette. M - *4 i i

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1998 | | pagina 43