Hulp van alle kanten. 18 februari 1958. Nog éénmaal de bood schappen wegbrengen. Cor Bruin met zijn brom mer op de kruising Kerk- weg - Veluweweg. In het huis links woonde de smid Freek Masteling met zijn gezin. De Sparwinkel vanuit de lucht gezien. luren, met hun mooie praatjes. Hannes Vonk van de Handelskade te Noord-Scharwoude was een leverancier van koolmanden. Een paar maal per jaar kwam de man langs om de bestelling op te nemen en als de rieten wieg dan weer eens stuk bleek maakte Vonk het baby- bedje weer keurig heel. om een ‘verloren’ boodschap. Men haalde in die tijd meerdere keren per dag bood schappen. Sommigen wel vier of vijf keer en steevast gingen ze de deur uit met het verzoek:‘wil je het effies opskroive?’ Toch moest je als middenstander goed opletten wie er in je winkel kwam. Ja, het eigen volk was wel te vertrouwen, maar de zigeuners die binnenkwamen om bor stelwerk te verkopen, daarvoor moest men wel op z’n hoede zijn. Met een smoes vroegen ze Luus of ze even haar moeder wilde roepen en ondertussen jat ten ze het een en ander weg. Na een of twee keer legden ze Luus niet meer in de Annie had haar handen vol aan haar bedrijvige kinderschaar en het was maar goed dat zij aan Gerda Jonker en Corry Dekker veel van het huishoudelijk werk kon overlaten. En niet te vergeten haar zusters Aaf en Luus die beiden heel wat werk uit haar handen namen. Nelly Zutt kwam zo nu en dan ook helpen evenals Nel Glorie-Bos en Alie Groen. Als er in de winkel veel werk was sprong Tinie Masteling van de overkant te hulp. Gerda Jonker deed de huishouding en paste ook dikwijls op de kleintjes. En zo als kinderen eigen, waren ze lang niet altijd even gehoorzaam. Die bewuste keer was het Peter die een pak voor z’n broek had verdiend en Gerda had de nare taak om deze daadwerkelijk toe te dienen. De deugniet lag al in bed. Haar opgeheven hand kwam een aantal malen neer op de ronding onder de wollen deken en liet een dof geluid horen. Het kind kermde en kreunde van au, au, zonder iets te voelen tR

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1998 | | pagina 40