Voorwoord. Wij ontvingen van: Riet Wever-Appel, voorzitter. - de heer J. Bommer: notulenboeken ‘Verende banden’. - de heer A.W. Groen: familieboek, veilingbordje en diverse naambordjes van kisten. - de heer A.S. Groen: bidprentjes en koopakten. - de heer P. Meester: antiek textiel. - de heer P.J. Roozendaal: een foto. - de heer C. Schrama: een foto. - de heer W. Veldt: oude lamp. - de heer C. Wever: diverse foto’s. We schrijven eind oktober 1998 als het dertiende deel van Toendertoid uit is. Als ik de verzamelde afleveringen van ons historisch blad in de mooie verzamelband zie staan denk ik, het is goed geweest. Het verzamelen en vastleggen van de geschie denis en haar bewoners wordt door heel veel mensen gesteund. De schrijvers van ons blad weten nog steeds heel wat het vermelden dat de moeite van het lezen waard is. Het is voor mij de laatste keer dat ik als voorzitter dit voorwoord schrijf. In onder ling overleg is van plaats gewisseld. Joop Zutt is bereid als voorzitter van de Stichting ’Waarland van Toen’ verder te gaan en ik word bestuurslid. Dan is er nog te melden dat in juni het Molenhuijs is opgeleverd. Een woord van dank aan alle mensen die aan het herstel hebben meegewerkt. Maar aan het inte rieur en aan de inrichting moet nog veel gebeuren. Wij hopen in mei 1999 de deu- Alle gevers veel dank en u weet het, dankzij uw schenkingen kunnen wij onze verzameling uitbreiden. Bent u in het bezit van historisch materiaal, dan kunt u dit bij onze Stichting voor het nageslacht veilig stellen. In dit geval kunt u bellen met Jeanet Stroet, 0226-421574. ren van de tentoonstellingsruimte te ope nen. Ook voor de toekomst zal er hulp nodig zijn en zal er een beroep op u wor den gedaan. In een van de bestuursvergaderingen is besloten in het nummer van Toendertoid dat in het najaar verschijnt alleen melding te maken van nieuwe leden en de noodza kelijke mutaties. In het nummer dat op 1 mei verschijnt zal de volledige leden lijst weer worden opgenomen. Op deze wijze kan er meer worden gepubliceerd. Wij vragen u ook nu weer om foto’s, koopakten, notulenboeken en alles wat met het verleden en heden van ons dorp Waarland te maken heeft. Als u deze spul len, al dan niet in bruikleen, wilt afstaan, dan kunt u zich met Jeanet Stroet in ver binding stellen. Wij wensen u een aantal genoeglijke en leerzame uurtjes lezen toe.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1998 | | pagina 3