Dat kon Bruin trekken. Hoe het ook zij, Bruin moest er hard voor de stand. Het feit dat hun aanstaande schoonzoon zeven jaar ouder was dan hun dochter en altijd op ‘houge kniese’ in de kerk zat werd afgedaan als een te ver waarlozen bezwaar. Er werd driftig gespaard en vergaard. De uitzet werd zelf genaaid, moeder kocht een grote lap fla nel voor het maken van dameshemden, drie stuks witte met ronde hals en evenzo veel met een splitje. Die met een splitje waren bedoeld voor het geven van borst voeding. Men ging er gewoon van uit dat er wel kinderen zouden komen. Was ze niet voor haar uitzet bezig dan had Annie wel ander naaiwerk om handen. Blauwe kielen en onderbroeken voor vader naai en, ze was heel vaardig met naald en draad. Dat hadden ze haar op naailes wel bij gebracht. Na zes jaar verkering trouwde Annie Nieuwboer met Cor Bruin op 29 mei 1935 in de parochiekerk van de H. Wulfram te Waarland. Het was een mooi bruidspaar dat daar lopend naar de kerk ging. Annie in haar zelfgemaakte licht blauwe jurk in prinsessenmodel en met zwarte schoentjes aan haar voeten en haar aanstaande in stemmig donker. Geertje Groot, die in het huis woonde naast het café van de weduwe Stoop, (dit huis is gesloopt) had Annie een beetje geholpen bij het maken van haar bruidstoilet. Daar zat het jonge stel, keurig in hun eer ste huis aan de Veluweweg D 67 (nu J. Nagtegaal). Cor huurde dit huis van de parochie, de vorige bewoners waren Piet en Jans Bruin-Jong. Al spoedig diende het eerste kindje zich aan; op 2 mei 1936 beviel Annie van haar dochter Mia en kwamen de dameshemden met splitjes uit de linnenkast. Cor verdiende, zoals velen in het dorp, de kost als tuinder. Dat was zwaar werk en bovendien liet zijn gezondheid af en toe te wensen over. Een bezoek aan dokter Van Hesteren te Warmenhuizen bracht aan het licht dat hij een hartkwaal had en dat het voor hem beter was ander werk te zoeken. Dat was gemakkelijker gezegd dan gedaan. Toch was Cor Bruin er de man niet naar die zich zomaar uit het veld liet slaan en samen met zijn vrouw stippelde Kopen bij de Spar, is sparen bij de koop. hij een nieuw, maar ook een tikkeltje ge durfd, plan uit. Tegen het eind van de crisisjaren, krap drie jaar na zijn huwelijk kochten Cor en Annie de oude kaasfabriek, die op de hoek van de Kerkweg en de Veluweweg stond. Het pand werd gesloopt en Cor liet er door aannemer David van der Gulik op deze open plaats, een nieuw woonwinkel- huis bouwen voor f. 6.500,-. Van tuinder naar kruidenier en dat in een dorp waar destijds ruim 1000 mensen woonden en nog drie andere kruideniers neringdoende waren! Een groot voordeel voor Cor Bruin was, dat hij als Sparkruidenier begon, een lan delijk en regionaal sterke organisatie. Vanwege zijn achternaam gunde bijna de hele familie Bruin hem de klandizie van zijn winkel en dat bracht heel wat gelde lijke zekerheid op. Annie had het van meet af aan moeilijk in haar nieuwe huis. Ze vond het te groot en voelde zich er niet echt thuis. Bouwkun dig mankeerde er ook wat aan. De schoor steen bleek veel te zwaar voor het dak en werd al gauw vervangen door een asbest- pijp. Veel tijd om zich met dit huiselijk ongerief bezig te houden ontbrak, want het leven van alle dag eiste al haar aan dacht op. Jaar na jaar werden er kleine Bruintjes geboren die luisteren naar de namen van Luus, Martien, Peter, Herman, Cor, Ank, Marijke, Wim, Ada, Aloys en Tineke. Zij waren ter wereld gekomen met de hulp van de verloskundigen: juffrouw Nannes, Trien Noordstrand of Truus van der Gulik. Neel Bruin was meermalen de baakster. De overlevering verhaalt over een merk waardig kraambezoek. Vlak na de geboorte van zoon Peter kwam Annie’s oude buurvrouw Neeltje Bommer-Hoed- jes op kraambezoek. De boreling lag luid keels te krijsen in zijn wieg en Neeltje wist wel een middeltje om het wicht stil te krijgen. Voordat ze zich over de wieg boog en haar tong in het babymondje stopte zei ze:’Zo, nou kan ie effies suk- ken.’

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1998 | | pagina 38