O, juffrouw Ooievaar. Annie groeide op in een harmonieus gezin. Het roomskatholieke geloof en de kerk namen een belangrijke plaats in bin nen de familie. Haar ouders waren voor uitstrevend en stimuleerden hun kroost op velerlei gebied. Als klein kind speelde Annie poppenmoe dertje, hinkelde en kaatsebalde ze met haar leeftijdgenootjes op het schoolplein. Toen ze 14 jaar was mocht ze van haar ouders pianoles nemen bij Agatha Tuin in Schagen en dit muziekinstrument zou ze haar hele verdere leven met plezier blij ven bespelen. Ze ging samen met haar vriendin Lies Stoop op les, maar na een poosje gaf Lies er de brui aan en moest Annie het maar in haar eentje zien te kla ren. Naast haar pianolessen volgde ze elke week trouw de repetities van het zangkoor St. Caecilia. Op zekere dag vroeg Annie aan haar vader of er in het café van de weduwe Stoop ook meisjes mochten komen. Haar leek het toe dat het café uitsluitend een gelegenheid was waar de mannen zich al drinkend ophielden en zeker geen plek was waar een fatsoenlijk meisje naar toe ging. Hoe anders was het antwoord van vader Piet. Nuchter zei hij: ‘Weerom zou jij deer niet komme magge? Je ken van moin gaan ‘oor.’ Dat was niet tegen dovemansoren gezegd, want kort daarop haastte Annie zich, samen met haar zus Trien naar het café nabij de kerk, want daar stond het voor thuis. De huizen, waarin zij aan de Weelweg woonden, waren eigendom van Piet Nieuwboer en het ophalen van de huur was een vast karweitje voor Annie. Naast haar ouderlijk huis aan de Nieuwboerweg woonden destijds de buren Jan en Grietje Pancras-Nanne en de weduwe Neeltje Bommer-Hoedjes. Het lapje grond achter het huis van Jan Pancras werd het ‘Bulle-weidje’ genoemd en het was op die plek waar de voetbal club O.K.B. (Op Klompen Begonnen) wat later Con Zelo werd, begon met voetbal len. Als één van de weinigen in Waarland was Piet Nieuwboer een paard en wagen rijk en daardoor werd zijn hulp vaak ’s nachts ingeroepen als de dokter uit Oude Nie- dorp opgehaald moest worden als er weer een Waarlandertje geboren moest worden. De carbidlamp lag naast zijn bed voor het grijpen. Annie’s moeder Lucia was een vrolijke, opgewekte vrouw maar als het er op aan kwam, was ze zeer resoluut. Dat moest ook wel want in het uit negen kin deren bestaande gezin hoorde orde en regelmaat thuis. In 1922 was op de 'kiek' gaan een hele gebeurtenis. Voor het ouderlijk huis aan de Nieuwboerweg. V.l.n.r: Gert Jansen, moeder Nieuwboer met dochter Aaf op de arm, vader Piet Nieuwboer, Marie, Antje, Trien, Anna Jansen met Jan, Jaap, Willem en Piet, (dochter Luus ont breekt). 'J i ^4

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1998 | | pagina 36