Heerhugowaard, 25 juli 1998. Geraadpleegde bronnen: geen genade vinden in de ogen van de Waarlandse raadsleden en met name van Gert Lantman. Als beheerder van het plaatselijke postkantoor had hij in die tijd dagelijks te maken met de gebrekkige adresseringen van poststukken. Vanuit de postdienst gezien was het gebied van Waarland en directe omgeving bekend onder de naam ‘Harenkarspel-Oost’. Op brieven en andere poststukken kwam de adressering van bijvoorbeeld Heilige Wulframparochie, Kerkweg D 27, Haren karspel (Oost) veelvuldig voor. Als er in de gemeente Harenkarspel twee straten met dezelfde naam zouden voorkomen, was dit voor de mensen heel verwarrend en zou het een vertraging opleveren in de bezorging van de post. Omdat tijdens de ruilverkaveling van de Waarlandspolder de Kerkweg een grote opknapbeurt had ondergaan, de sloten aan weerszijden van de weg waren gedempt, de smalle bruggetjes over de sloten waren verdwenen, had de verbrede Kerkweg meer allure gekregen. Op voorstel van de Waarlandse raadsleden werd besloten de Archief Parochie H. Wulfram te Alkmaar Archief gemeente Harenkarspel Archief Noordhollands-Dagblad te Alkmaar ‘Waarland van Toen’, Arie Zutt 1979. naam Kerkweg in Waarland te veranderen in Kerkstraat. Tijdens de openbare raads vergadering van 24 februari 1961 werd dit voorstel met algemene stemmen aangeno men en kreeg de weg van Tuitjenhom naar Eenigenburg de naam Kerkweg en Waarland de Kerkstraat. ^7 De kerk en Kerkweg in de dertiger jaren. Links: café en kruidenierswin kel van de weduwe Trijn Stoop-Weel. Op de ach tergrond staat de Lage re School. De weg is nog niet verhard.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1998 | | pagina 34