Waarland/Heerhugowaard, juli 1998. 27 Waarland en Slootgaard op de schop. Geen van de pioniers heeft kunnen be vroeden hoeveel werk, inzet en doorzet tingsvermogen deze enorme klus, groten deels nog in handwerk uitgevoerd, zou vragen. Zij hebben evenwel doorgezet en bezorgden Waarland en Slootgaard daar mee een brok welvaart. Een plek waar vele tuindersgezinnen een prima bedrijf konden opbouwen. gedaald. Een moment ook, waarop dit nieuw ingerichte gebied een voorbeeld werd voor verkavelingen elders. Jaap Hoebe volgde hem op als voorzitter van de PC. Hij werd tevens de eerste voorzit ter van de nieuwe Slootwaardpolder. PC- lid Cees Bakker Jzn. overleed op 28 okto ber 1954. Op 23 december 1959 werden de overge bleven leden van de PC door Gedepu teerde Staten -met dank voor bewezen diensten- van hun functie ontheven. Van de Centrale Cultuurtechnische Commis sie ontvingen zij: voorzitter Jaap Hoebe (Hogebrugweg 1), secretaris Jan Jaspers (Veluweweg 35), Piet Danenberg (Kerk- weg 36) en Lou Poland (Slootgaardweg 15) de navolgende brief: De Centrale Cultuurtechnische Commissie ontving van Gedeputeerde Staten van de Provin cie Noord-Holland het besluit tot ontbin ding van de Plaatselijke Commissie voor de ruilverkaveling -Waarland en Sloot- gaardpolder- i.v.m. de beëindiging van Uw taak. Het is de Centrale Commissie voornoemd een behoefte U hartelijk dank te zeggen voor de aangename wijze waar op zij met U mocht samenwerken. Onze Commissie spreekt verder de wens uit, dat het U gegeven moge zijn de resultaten van de uitgevoerde ruilverkaveling nog lange jaren te kunnen gadeslaan.’ Waarland na de verkave ling. Rechts de Smeets- weg. Op de achtergrond het dorp met kerk en molen.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1998 | | pagina 29