Stipt op tijd. Waarland, juni 1998. Zijn zoons. n Jan Noordstrand was drieëntachtig toen hij werd opgenomen in het verpleeghuis ‘Lauwershof’ te Oudorp. Als er een ken nis of familielid op visite kwam, kon hij aardig zijn maar soms ook heel bot. Hij kwam uiterlijk ruw en hard over, maar was innerlijk toch gevoelig en behulp zaam. Een ruwe bolster met een blanke pit. Op 21 augustus 1981 overleed hij. Piet en Arie werken nog steeds op het bedrijf. Ze hebben wel een trekker ge kocht, maar bouwen nog steeds op de manier zoals hun vader het altijd heeft gedaan. Aan de achterkant van het huis is een stuk aangebouwd met daarin een bad kamer. Aan de voorgevel is het voorraam veranderd en het opschrift ‘Time is mony’ verdwenen. Het interieur is gebleven zoals het vijfenzestig jaar geleden was. De peterolie-stellen staan nog steeds op het aanrecht, alleen worden ze niet meer gebruikt. De ‘Noormannen’ koken nu op aardgas. Elke zondag gaan ze naar hun zus Trien op de koffie, van tien tot kwart voor twaalf, want om twaalf uur wordt er thuis gegeten en ’s avonds, tien voor half acht, gaan ze op de fiets naar het café tegenover de kerk. Piet voorop en Arie er twintig meter achteraan. Voor middernacht zijn we weer thuis. ‘Time is money’, daar zijn ze vast van overtuigd. Geraadpleegde bronnen: - Regio-Archief Noord-Kennemerland te Alkmaar. - Gegevens van: Piet en Arie Noordstrand. Links: De vijftons motor- vlet Johannaligt afge meerd voor het huis aan de Westkade. Rechts: Jan Noordstrand en zoon Piet tijdens het dorsen van koolzaad. Elke zaterdagmiddag om klokslag drie uur kwam Jan Noordstrand het café bin nen. Willem Jonker en later Cees Valk had zijn gelagje dan al klaargezet. Op de soos werd honderden gespeeld. Er lagen vier ballen op het biljart, een rode, een blauwe en twee witte. Men stootte met de blauwe. Bij drie ballen raak kreeg men twintig punten, bij twee witten acht en bij een rood en een wit, één punt. Wie er precies honderd had was uit en de andere spelers gingen dan verder, totdat er één over was. Deze was de verliezer en betaalde een rondje. Bij verlies was het voor Jan Noordstrand een zuur en bij winst een zoet cognacje.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1998 | | pagina 15