Voorwoord. Wij ontvingen van: Riet Wever-Appel, voorzitter. - de heer S. Bruin: veilingbordje. - de heer A.W. Groen: een polis uit 1914. - mevr. S. Slotemaker: familiegegevens en foto’s. - de heer J. Jaspers: familieboek Bruin. - de heer C. Zutt: antiek textiel. - de heer J. Olijhoek: diverse foto’s. Een foto van de Volleringweg uit 1984. U komt vanaf de Hogebrug Waarland binnen. Alle gevers hartelijk dank en u weet het,.... dankzij uw schenkingen kunnen wij onze verzameling uitbreiden. Jeanet Stroet, 0226-421574. Er gebeurt veel tijdens een mensenleven. Wat wil je bewaren? Iets van jezelf, je ouders, familie of van de streek waar je bent geboren, opgegroeid of nu woont? De Stichting Waarland van Toen probeert een stuk van die levensgeschiedenis, uw levensgeschiedenis, te bewaren en te ver woorden in haar blad Toendertoid. Veel mensen willen dat ook. Het ledental van onze Stichting is toegenomen tot 508. Veel nieuwe leden willen graag in bezit komen van eerdere uitgaven van het blad. Na lang wikken en wegen is besloten een herdruk te laten maken van de nummers 2,3,4,5, en 6. Het op voorraad houden van oude nummers legt een groot beslag op onze financiële middelen. Uit kostenover wegingen moet de herdruk beperkt blij ven tot deze ene keer. Wie in bezit wil komen van de ontbrekende nummers dient contact op te nemen met Jeanet Stroet 0226-421574). Het herstel van het ’oude molenhuijs’ is bijna afgerond. De gemeente Harenkar spel heeft een aanvullend-krediet beschikbaar gesteld om de financiering van de laatste loodjes veilig te stellen. De gemeente en Waarland behouden daar mee een karakteristiek gebouw bij een prachtige molen. Zoals het er nu naar uit ziet, gaat de gemeente het ’molenhuijs’ verhuren aan een nieuw te vormen stich ting. Deze stichting gaat het pand inrich ten met een permanente tentoonstelling over de waterschapsgeschiedenis, onze molen en het molenaarsberoep. Daarnaast worden er wisselende tentoonstellingen gehouden. We hopen dat voor de landelij ke fiets- en molendag het ’molenhuijs’ zal zijn opgeleverd. Hierbij een woord van dank aan: De gemeente Harenkarspel voor de extra gel den voor de inrichting, de leerlingen van het opleidingsinstituut voor bouw en hout Espeq, de vele vrijwilligers, de buren Agie en Siemen voor hun waakzaam oog. Ik doe zoals gebruikelijk een beroep op u: Heeft u foto’s, bidprentjes, spullen die anders weggegooid zouden worden, maar het bewaren voor de Stichting Waarland van Toen waard zijn? We nemen ze graag in ontvangst of maken een kopie. Tot slot veel leesplezier. 1 I

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1998 | | pagina 3