Same ete. Tot slot. Waarland, maart 1998. Riet Wever-Appel. Ja, ok’t ete gaat fusere, zuks wordt overal al daan. En den denk ik an die toid dat je gewoon te gast kon gaan. Eerappels, groente en ’n stukkie vlees, soep met een zoód balie, pudding en warme bessesap, gezellig ete met z ’n alle. Woin uit oigen druivekas: ’t zal je wel bevalle! Altoid 'n zoód gezelligheid als we ete met z’n alle!’ Zo ’n briefte van ’n hèèl jong stel geeft weer an ’n are toid. ’Brunch’, ik zocht 't op in Van Dale, is ontbijt en lunch, wordt deer zoid. Maar hoe zal ’t strakkies weze, in tweiduizend zoveul jaar, ’n berichie op Internet: ’Komme jullie allegaar?’. Op heden is 't weer Montignac, die zoid wat we moete ete. We doen 't helegaar verkeerd, morge benne we ’t weer vergete. We geve gezellig ’n Eurohap; d’r is brood om zo te bakke, rauwkost, groenvoer, allegaar, je moet ’t zelf maar pakke. ’n Kaartje in de brievebus, deerop stond gnappies skreve: 'Komt u zondagmiddag brunchen ’t Wordt bij ons thuis gegeven Bij de geschiedenis van een perceel land horen de mensen, die het bebouwd of bewoond hebben. Moras, Stroet en Zut zijn bekende namen in Waarland. Zo staat in Toendertoid 9 een artikel over huizen langs de rails met daarin een verhaal over het gezin van Chiel Zut. Deze Chiel Zut is een zoon Jan Zut en Cornelia Moras en is vernoemd naar zijn grootvader Chiel Moras. Een bijzonder woord van dank aan de heer Jan Ros, van wie wij het overzicht van de eigenaren mochten inzien. lie in contact te komen. Tevergeefs en ze lieten het maar zo. Wind en regen kre gen vrij spel en het huisje werd een bouw val. Een tijd lang werd er jongvee gestald, totdat een zware onweersbui het totaal verwoestte. In 1979 verhuisde Jan Ros vanuit de boe renplaats van Verburg in de Slootgaard naar de Havenstraat te Zijdewind. Hij had er een boerderij en een stuk grond gekocht. Hij vernam dat er tegen de spoorlijn een stuk niemandsland lag. Hij wilde dit wel kopen, maar van wie? Jan Ros is naar een notaris en naar het Kadaster gegaan. Zij hebben de geschie denis van de Rietgors voor hem uitge zócht en kwamen tot de conclusie dat er geen gegevens bekend waren over de mogelijke erfgenamen van de familie Van de Bergh. Zij zouden aanspraak op dit stuk grond kunnen maken. In 1995 is Jan Ros door verjaring eigenaar geworden van de Rietgors en hij betaalde hiervoor ruim f. 1100,- aan notaris- en kadaster- kosten. 29 I

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1998 | | pagina 31