16 opgericht. Op 28 februari wordt er feest gevierd omdat op deze dag het zilveren jublieum wordt gevierd van de R.K. Rijwielclub Sint Christoforus. Bij de oprichting werd Willem Dekker Hzn tot voorzitter gekozen en Gert Borst tot secretaris. Beide heren zijn nog steeds in functie zodat er bij Sint Christoforus over een driedubbel jubileum kan worden gesproken. 26 januari: Op deze laatste maandag van januari 1948 verschijnt de oud NSB-burgemees- ter Dirk Stoutjesdijk uit Zuid-Scharwou- de voor het Bijzondere Gerechtshof te Amsterdam. Daar wordt hij aan de tand gevoeld over zijn oorlogsverleden en zijn aandeel in het verhoor en het op transport zetten van o.a. de Waarlanders Jan Bruin, Piet Kuijs en Jan Nieuwboer. Oud-SS-er Jan Verkerk is als getuige opgeroepen, doch komt niet ter zitting, daar hij voort vluchtig is. De Procureur-fiscaal eist een gevangenisstraf van 19 jaar. Twee weken later doet het Bijzondere Gerechtshof uit spraak in deze zaak. De 53-jarige Stoutjesdijk wordt veroordeeld tot negen jaar gevangenisstraf en ontzetting van de rechten. 1 februari: Het eerste elftal van Con Zelo verslaat in Oudorp de plaatselijke voetbalclub Kolping Boys met 2-3. 2 februari: In de krant staat een advertentie met de volgende tekst: Bij mijn vertrek naar Indië groet ik mijn familie, vrienden, buren en kennissen en tot een gelukkig weerzien. Dpl.sld. W. Zwagerman Waarland. 3 februari: In café De Posthoorn houdt de plaatselij ke afdeling van de K.V.P. haar algemene ledenvergadering. De jaarrekening over 1947 sloot af met een bedrag van 809,94. De leden uit Waarland stellen de personen voor als candidaat voor de verkiezingen als leden voor de Tweede Kamer der Staten Generaal. De ledenver gadering vraagt het bestuur een brief te schrijven naar het hoofdbestuur van de PTT en te verzoeken of er in Waarland een betere postbestelling kan plaatsvin den. De vergadering vindt het beter dat er een hulpkantoor in plaats van een post station wordt ingericht. 8 februari: Dansen bij Willem Jonker, onder leiding van The Musical Players, aanvang ’s mid dags 3.00 uur, 10 februari: Burgemeester en Wethouders van de gemeente Harenkarspel maken bekend dat de functie van gemeente-opzichter met ingang van 1 februari 1948 wordt vervuld de heer B.J. Jaspers D 154 te Dansen bij Willem Jonker o.l.v. The Musical Players. V.l.n.r achter: Piet Plijter en Cor Smit. De lange rij: kermisexploi- tante, Piet Smit, Bertus Befjes, Riek Hoek, Willem Jonker, Entes, Jan Hoek, Ina Schuijt-Dekker, Cor Klaver, muzikant, zangeres en Aldert Stam. Voor: Nel Zutt, muzikant, Gré Plijter, muzikant en zangeres.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1998 | | pagina 18