NIEUWS VAN VROEGER. Arnold Lantman Nico Bruin 11 20 Cor van der Heijden 10 13 Gert Borst 9 12 Frans Danenberg 11 12 Jaap Schrama 11 10 Gert Jonker 10 10 Piet Beemsterboer 9 9 Gert Dekker 8 8 Piet Dekker 11 8 Arie Zut 10 8 Klaas Volkers 9 6 Piet Danenberg 11 5 15 Ook in deze editie van Toendertoid willen wij u ’Nieuws van 1948’ brengen. Voor deze uitgave hebben we een selectie gemaakt uit de berichten die vijftig jaar geleden in het Noordhollands Dagblad de kolommen vulden. 7 januari: Ondergetekende maakt bij deze bekend dat vanaf 12 januari zijn kapperszaak overgaat naar de heer S. Houtenbos, D 140 te Waarland. Hij bedankt bij deze zijn geachte clientèle voor het vertrouwen dat hij mocht genieten in de afgelopen jaren en beveelt zijn opvolger ten zeerste in uw gunst aan. Tevens maakt hij hier bekend dat de verkoop van tabaksartike len en parfumerieën in de zaak blijven en 5 januari: Door onbekende oorzaak brandt in de nacht van zaterdag 3 op zondag 4 januari in de Smeugelpolder een schuur, welke als noodwoning dienst doet, tot aan de grond toe af. De schuur wordt bewoond door ene S. 6 januari: In de krant is een bericht opgenomen met de tussenstand van de clubcompetitie van de R.K. Damvereniging Perseverantia (de Volharding). beveelt zich hierbij in uw gunst aan. G. Jaspers. 7 januari: Volgende week in lossing; gezeefde bruinkolen. Beleefd aanbevelend Jan Dekker, Waarland D 71 21 januari: H. H. Land- en tuinbouwers. Door het aanschaffen van een nieuwe aardappel- spruitmachine bieden ondergetekenden zich beleefd aan voor het spruiten van alle soorten aardappelen. Overal te ontbieden. A. Zutt Hzn en D. Dekker Hzn Waarland. 25 januari: Toneelvereniging Ons Genoegen verzorgt een uitvoering in de zaal van W. Jonker. Ditmaal brengen de dames en heren toneel dilettanten het stuk ’Als ma aan de touwtjes trekt’. Aanvang 19.00 uur. Voorverkoop en plaats bespreken van 10-12 uur aan de zaal. 23 januari: De plaatselijke afdeling van de Katholie ke Volks Partij houdt een ledenwerfactie. Deze bijzondere inspanning levert 31 nieuwe leden op, waardoor het aantal op 431 komt. Het bestuur wordt gevormd door Gert Lantman voorzitter, Piet Kuijs secretaris, Dirk Pater penningmeester, Anton Bos, Gert Borst, Jan Dekker, Jac Morsink en Jo Ruiter leden. In verband met de aanstaande verkiezingen voor leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal schrijft de afdeling een bijzon dere vergadering uit voor 3 februari. 26 januari: Onder het kopje ’Zilveren Jubilea’ wordt aandacht besteed aan: 27 november 1947 is het vijfentwintig jaar geleden dat de R.K. Kiesvereniging ’Harenkarspel-Oost’ als onderafdeling van de toenmalige R.K. Staatspartij is opgericht. 7 januari is het 25 jaar geleden dat de plaatselijke afde ling van de Land- en Tuinbouw Bond is

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1998 | | pagina 17