UIT HET DAGBOEK VAN EEN NEGENTIGJARIGE WESTFRIESE VROUW. Joop Zult Op de hoek van ’t Zijdwerk. Afie Hoogeboom-Meester. 2 Een verdubbeling van zijn loon kon en mocht Arie Hoogeboom niet afslaan. Vijfendertig gulden in de week werd het in plaats van de schamele zestien gulden. Arie Hoogeboom had er grote moeite mee om na 25 jaar afscheid te nemen van zijn baas. Toch nam hij de beslissing, mede op aandringen van zijn vrouw. In deze afle vering beschrijft zij de verhuizing van het gezin. Op de bonnefooi werd een huisje gehuurd in Wervershoof voor een rijksdaalder per week. Ongezien. Het schoonma ken duurde een week. Ook beschrijft ze in deze aflevering de viering van het 12lh jarig huwelijksfeest. ’Die dag kostte 30,- en dat geld kreeg ik ook zoowat weer terug.’ Nu Pa zegt tegen Jan Frederiks: ’Hoe moet dat nu met een huis?’ ’O’, zegt Jan, die was erg gemakkelijk, ’dat komt wel. De eerste zes weken kom je maar bij mij in de kost en bijdat komt er wel wat.’ Nu dat gebeurde, dus ik was zes weken alleen. Pa kwam dan iedere week Zondags thuis, zoowat met 40,-, want kostgeld hoefde hij weinig te betalen. Hij kwam op de fiets Zaterdagsavonds. Dat duurde zoo zes weken en toen schreef mijn zuster Geertje, die in Wervershoof woonde, dat daar een huisje leegstond op de hoek van ’t Zijdwerk. Ze schreef: ’Misschien kunnen jullie dat wel huren.’ Nu wij direct geschreven naar die huur baas, die woonde in Hoogwoud. En ja hoor, dat ging voor een rijksdaalder in de week. Dus ik al gauw aan ’t inpakken. Nu alleen met zeven kinderen was dat nog een heel werk. Met het verhuizen heeft mijn Vader en mijn broer mij geholpen. Arie kon er geen dag voor vrij krijgen. Nu alles moest eerst in een grote schuit, want we woonden in een zijpad, (die heette de Butterlaan, aan één kant huizen) Dus alles moest vanuit de schuit weer in een vracht auto en ik hoopte dat ik en de kinderen daar ook mee konden. Maar dat ging niet, dus moesten wij met een tactie. Het was koud en mistig weer op 14 November 1929. Nu we gingen het huisje voorbij en eerst maar naar Tante Geertje om even bij te komen. Toen we er langs gingen zei ik tegen de chauffeur: ’t Was net of ik een beetje vuur zag in de kamer.’ Want dat huisje stond

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1997 | | pagina 4