Voorwoord. Wij ontvingen van: I ingezet, niet slopen, graven, puin ruimen, stenen bikken en het schilderwerk. Het schiet lekker op, maar de klus is nog niet geklaard. We hopen dat we ook voor de komende werkzaamheden nog een beroep op U kunnen doen. Welke bestemming krijgt het gebouw? Daar komen we in de volgende uitgave van ’Toendertoid’ op terug. En U weet het hè! We hebben nog steeds belangstelling voor oude foto’s, geboorte kaartjes, bidprentjes, koopakten en verha len van vroeger. Als U iets wilt opruimen of U weet een schitterend verhaal, laat het ons dan even weten. En tot slot, al lezen de ’Waarland van Toen’ laten herleven. Namens het bestuur, Riet Wever-Appel, voorzitter. De rietdekker staat op een balk, die aan ijzeren haken hangt. - de heer N. Schuijt: foto’s. - de heer A. Vriend: oude rekeningen e.d. van de lagere school. - de heer C. Wever: rietdekkersgereedschap. - de heer J. Wit: een mutsje en aardewerk. Alle gevers veel dank en U weet het, dankzij uw schenkingen kunnen wij onze verzameling uitbreiden. Bent u in het bezit van historisch materiaal, dan kunt u dit bij onze stichting voor het nageslacht veilig stellen. In dit geval kunt u bellen met Jeanet Stroet, 0226-421574. Geschiedenis wordt door mensen gemaakt en geschreven. De verhalen in ’Toendertoid’ geven een beeld van Waarland in vroegere tijden. In iedere aflevering een ander beeld uit vervlogen jaren. Verhalen geschreven door de leden van het stichtingsbestuur. Dit keer aange vuld met een verhaal van Afra Spil Groen, Jan Uff en een reactie van Jan Bleeker. ’Toendertoid’ heeft een gewijzigde lay out, waardoor het geschrevene nog beter tot zijn recht komt. Naast aandacht voor de verhalen en de grafische verzorging, is het ook van belang dat onze stichting zich inzet voor het behoud van ’het erfgoed’. Met het herstel van het ’oude molenhuijs’ is men druk in de weer. Vanaf deze plaats wil ik een woord van dank brengen aan de vele vrijwilligers die zich enorm hebben I

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1997 | | pagina 3