Voorwoord. Wij ontvingen van: Toendertoid nummer 10 alweer: weer bloift de toid? Ook nu is er weer een blad met een zeer gevarieerde inhoud samengesteld, met o.a. een verhaal over de beendermaalderij in de Sloeierd, de knipsalon in Waarland, de aanleg van het kanaal Oudkarspel- Kolhom en Gert Jonker naar wie de weg naar het zwembad is genoemd. De leden van onze werkgroep zijn druk in de weer met het samenstellen van een foto-archief en het verzamelen van aller hande zaken. In het komende nummer van Toendertoid zullen zij iets schrijven over hun werkzaamheden. Mevr. Agenant-Beemsterboer: diverse bidprentjes. De heer A. Dekker: een foto. Mevr. Dekker-Venneker: een foto. Mevr. T. Poland-Stoop: diverse foto’s. Mevr. T. Spaans-Smit: familiegegevens. Mevr. A. Stoop-Droog: aandeelbewijzen Waarlands Sportterreinen. De gemeente Harenkarspel heeft vorig jaar gelden beschikbaar gesteld voor het kopiëren van oude dorpsfilms naar 16 mm films. Vanwege de hoge kosten is het helaas niet mogelijk om alle films over te zetten. Er is wel een begin gemaakt. Met het houden van filmmiddagen hoopt onze stichting voldoende geld bijeen te krijgen om ook het overige materiaal over te zet ten. Daardoor wordt het mogelijk de films voor een langere tijd te behouden. De jaarlijkse ledenmiddag is gepland op zaterdag 25 oktober 1997. Noteer deze datum alvast in Uw agenda; deze gezelli ge Najaarsmiddag mag U beslist niet mis sen! Het beeld van ’Sabina van Egmond’ is inmiddels uit haar winterslaap ontwaakt en heeft een plaatsje gevonden in de tuin van de pastorie aan de Kerkstraat. Vanaf hier kan zij een wakend oog houden over de bouw van het nieuwe ’Sabinahof Met het ’jubileumnummer’ van Toender toid wensen wij U bijzonder veel leesple zier. Namens het bestuur, Riet Wever-Appel, voorzitter, - De heer W. Wester: foto’s en familiegegevens. - Mevr. M. Wever-Jong: schrift met wensjes. Alle gevers veel dank en U weet het,.... dankzij Uw schenkingen kunnen wij onze verzameling uitbreiden. Bent U in het bezit van historisch materiaal, dan kunt U dit bij onze stichting voor het nageslacht veilig stellen. In dit geval kunt U bellen met Jeanet Stroet, 0226-421574. Al een hele tijd zet de Stichting Waarland van Toen zich in voor het herstel van het ‘oude molenhuijs’. Gelukkig komt er nu schot in de zaak. De gemeente Harenkarspel heeft het fiat gegeven aan het noodzakelijke herstelwerk aan de Waarlands molen. Leerlingen van het opleidingsinstituut voor Bouw en Hout, ESPEQ genaamd, zijn druk in de weer met het maken van kozijnen voor het ’oude molenhuijs’ nabij de molen. Bij de voortgang van deze herstelwerkzaamhe den zal ook een beroep op vrijwilligers worden gedaan. I

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1997 | | pagina 3