NIEUWS VAN VROEGER. Openbars ÏMOPIHG te Harenkarspel. BURGEBWOONHUIS. Blnsilag II October 1921, des avonds 6 uur, in het cafó van Mof. de Weduwe A. van Ophem In het Wnsrlnnd tall A REN KARS PEL, ten verzoeke van Mejuffrouw de Weduwe J. KRABMAN publiek wkoopani een flink I Ook in deze editie van Toendertoid wil len wij U ’Nieuws van Vroeger’ bren gen. Voor deze uitgave hebben we een selectie gemaakt uit de berichten die vijfenzeventig jaar geleden in de Langedijker en Schager Courant de kolommen vulden. sluiting worden berekend naar het dakop- pervlak van het woonhuis. Wordt er water voor het bedrijf gebruikt, dan zal er een meter worden geplaatst om zo het ver bruik vast te stellen. 26 september: De gemeenteraad van Harenkarspel be sluit dat er in Waarland een inventarisatie zal worden gehouden voor aansluiting voor electrisch licht. De heren P. Bekker en J.Renaud worden als opvolgers van de heren J. Krabman en A. Smeets benoemd in de ’Commissie tot wering van schoolverzuim’. 6 oktober: Tijdens de raadsvergadering laat burge meester J. Burger weten dat er bij 86 gezinnen in Waarland belangstelling is voor aansluiting voor electrisch licht. Ook zullen er in de r.k. kerk en de school 48 lichtpunten komen. Het totaal aantal licht punten komt daarmee op 353. Aan de heer W. Zut, lid van het Burgerlijk Armbestuur, wordt per 1 januari 1922 eer vol ontslag verleend. 11 oktober: Ten overstaan van notaris C.L. van den Bergh uit Schagen wordt in het café van 30 juni: In café ’de Tortelduif’ wordt een vergade ring van tuinbouwvereniging ’Waarland Omstreken’ gehouden. De belangstel ling voor deze bijeenkomst is niet groot. De tuinders gaan akkoord met het bestuursvoorstel om voor van f 100,- aan delen te kopen voor de sluis te Noord- Scharwoude. Voorts wordt besloten voor het komende jaar pootaardappelen te kopen in het Limburgse Berlicum. Voor 1922 zal er een zetkoolregeling komen. Een commissie van drie personen zal deze regeling voorbereiden. De heren S. Groenveld, P. Noordstrand en F. van Schagen zijn de commissieleden. 12 juli: Het bestuur van het Onderlinge Paarden fonds ’Onze Belangen’ te Harenkarspel stelt de omslag voor het derde kwartaal 1921 vast. Gedurende deze drie maanden wordt er f 0,25 premie voor een verzeke- ringswaarde van f 100,- betaald. In april 1920 startte men met een premie van f 1,25. Achtereenvolgens werd het bedrag per kwartaal verlaagd tot respectievelijk f 0,60, f 0,50 en f 0,40. Met de blijvende daling van de premie blijkt dat er met het onderling verzekeren een groot voordeel te behalen is. 14 juli: De heer Jan Zutt wordt gekozen tot bestuurslid van de polder Waarland. Hij volgt Jacob Krabman op die in mei van dit jaar is overleden. 22 juli: De heer Antoon Smeets, hoofd van de Openbare Lagere School te Waarland, verzoekt de raad van de gemeente Haren karspel hem met ingang van 1 september 1921 te ontslaan. 28 juli: In het café van de Weduwe A. van Op hem vindt een voorlichtingsbijeenkomst plaats. De heer Oldenburg, direkteur van het Provinciale Waterleidingbedrijf, spreekt over aansluiting van Waarland op het waterleidingnet. De kosten voor aan- Notarfa O. L. VAN DEN BEHQH te Schaaon, zal op met tdln en erf en een perceel Bouwland, nabij het station Noord-Schar- woude in den Stneugelpolder on der de gemeente HARHNKARS- PEL, kadaster sectie F, nummers 460. 699, 742 en 754, tezamen groot 39.23 Aren. Te veilen In 3 perceelen en In massa, Aanvaarding bij de betaiinr tier kooppenningen op 22 Nor. 1921. Lasten vanaf 1 Januari 1922. 20

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1996 | | pagina 22