A RIJKSTELEGRAAF Makelaar Jan Jaspers kreeg in 1927 de eerste telefoonaansluiting in Waarland. De Technische Dienst van de Rijkstelegraaf vroeg aan de Banne van Harenkarspel schriftelijk toestemming om de tele foonpalen in de bermen te mogen plaatsen. Naast postbode ook telegrambe- zorger. Nu er in Waarland een openbaar telefoon station was gevestigd, wilde het gemeen tebestuur van Harenkarspel de dienstver- Van Duin en Dekker wilden de bediening van het station wel op zich nemen. Zij waren ook bereid de volledige doorverbinding te verzorgen. De gemeen te Harenkarspel stelde zich garant voor de kosten van het in werking zijn van deze twee stations. Het duurde echter nog tot vrijdag 4 september 1931 eer er in Waar land een Telegraaf- en Telefoonstation kwam. Het station in Waarland werkte in lokaal verband samen met Oude Niedorp, dat van Kerkbuurt met Dirkshom. lening aan de bevolking van Waarland laten vergroten. In een brief van 25 sep tember 1931 deed burgemeester H. Nolet aan de Direkteur van het Post- en Telegraafkantoor te Schagen het verzoek om telegrammen voor Waarland voortaan te laten bezorgen vanuit het dorp. Tot die tijd werden deze door de postbodes vanuit Dirkshom besteld. Bekende mannen uit die tijd waren de postbodes Simon Grin en Simon van der Oord. Het verzoek werd op 29 oktober 1931 ondernummer 1179/1 ingewilligd. De Schager direkteur stelde in dit schrijven het navolgende: ’De bestellingswijk van het station Waarland te doen bestaan uit de wijken D Waarland, C voor zoover betreft de Slootgaardpolder, E Laanderweg, Smeugelpolder, Schaaps- kuil en Bleekmeer. (In de laatste polder TECHNISCHE DIENST den 26 betreffende Bijlage Men gelieve bij het antwoord nauwkeurig het onderwerp, dc dagteekening en het nummer van dit schrijven te vermelden

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1996 | | pagina 28