Lentebloesems in de tuin van Hoebe. liefdevol opgevangen. Zij nam ook een deel van zijn huishoudelijke zorgen op zich. In de zomer van 1964 ondernam Jac. Hoebe nog een reis naar Canada om er familieleden te bezoeken. Tijdens dit ver blijf ging zijn gezondheid zienderogen achteruit. In allerijl werd er op een reeds geplande vlucht naar Nederland een extra stoel geboekt. Per ambulance werd hij op 28 juli vanaf Schiphol naar het Sint Elisabeth-ziekenhuis te Alkmaar overge bracht. Enkele uren later overleed hij. Het plotselinge heengaan van Jaap Hoebe bracht grote verslagenheid teweeg in het dorp waaraan hij zich met hart en ziel had verpand. Heerhugowaard, 14 maart 1996 Arnold Lantman. het water te vallen. Dit is niet de hoofdre den van de ruilverkaveling geweest, maar het heeft bij de besluitvorming zeker mee gespeeld. Veel tuinders waren in eerste instantie tegen, omdat zij bang waren dat de verka- velingslasten te hoog zouden zijn en dat zij die niet zouden kunnen opbrengen. Het is in hoge mate aan ’rekenmeester’ Jac. Hoebe te danken dat tweederde van de landeigenaren op vrijdag 15 oktober 1948 vóór het plan van de ruilverkaveling stemde. Deze grote ruilverkaveling heeft drie jaar in beslag genomen. Het aanzien van Waarland werd drastisch veranderd. De vroegere Waarlandspolder veranderde van een vaar- in een rijpolder. De tuin- dersbedrijven waren nu per as te bereiken. Het werd voor de bouwers mogelijk om er een meer efficiënte bedrijfsvoering op na te houden. De ruilverkaveling betekende een grote economische groei en bloei voor het dorp. Dat er met deze verkave ling ook veel natuurschoon is verdwenen, mag je niet op het conto schrijven van Jac. Hoebe en de zijnen, die aan de wieg ston den van deze grote operatie. In die tijd werd dat aspect min of meer over het hoofd gezien. Vast staat wèl dat wanneer deze ruilverkaveling toen niet was uitge voerd, dit het einde van veel tuindersbe- drijven had versneld. Juist toen Jac. Hoebe het wat rustiger kreeg, vond hij tijd om op een andere manier van het leven te genieten. Zijn gezondheid ging hem echter parten spe len. Helaas overleed begin december 1961 zijn lieve vrouw Anna Bakkum. Jaap Hoebe bleef met zijn jongste zoon Nico zelfstandig wonen. Hij werd door zijn schoondochter, Git Hoebe-Oudhuis, 18 I De Heer geeft vreugde, maar spaart ons ook het verdriet niet. Hoe gaarne had ik weer gezond uit Canada teruggekeerd, maar vol dankbaarheid denk ik aan hen die mü daar zo goed verzorgden en die me weer bij jullie hebben teruggebracht. Geliefde kinderen Kees en Git, heel veel dank voor alle goede zorgen die jullie aan moeder en mij gegeven hebben: dat was op offerende liefde. Ik bid God, dat hij jullie daarvoor zegent. Nico en Atle geef Ik mijn vaderlijke zegen voor een gelukkig huwelijk. Mijn kinderen, volgt mijn voorbeeld In eerlijkheid en gods dienstigheid en blijft een steun voor elkander, zoals ik jullie steeds heb voorgehouden. Dan zal O.L. Heer zorgen dat wij later weer ver enigd zullen worden in de hemel. Ik zal voor jullie blijven bidden, doet gij het voor mij. Tot weerziens vader. Dat hij ruste in vrede. Bidt voor de ziel van zaliger JACOBUS HOEBE weduwnaar van Anna Bakkum Hij werd geboren te Wervershoof 18 dec. 1890 en overleed, gesterkt door de H.H. Sacra menten der Zieken, op 28 juli 1984 in het St. Ells abet hzlekenhuls te Alkmaar en is be graven op 31 juli d.a.v. op het R.K. Kerkhof te Waarland. Wegens grote verdiensten was hij begiftigd met het Gouden Kruis Pro Ecclesia et Pontlïlce.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1996 | | pagina 20