NIEUWS VAN VROEGER. Maarl|e Kroon, in den ouderdom van 70 jaar. Maartfe Kroon, 19 maart: Op het bedrijf van A. Buur wordt een demonstratie gegeven met een Frees machine van het merk Simar van de firma Brinkman en Niemeijer te Dordrecht. De machine voldoet prima en is in staat de Ook in deze uitgave van Toendertoid willen wij U ’Nieuws van Vroeger’ brengen. Voor dit nummer hebben we gekozen voor het nieuws uit het jaar 1921 dat werd gevonden in de Langedijker en de Schager Courant. Nieuws van driekwart eeuw geleden. Zondag 2 januari: Het fanfare ’Kunstgenot’ uit Zuid- Scharwoude geeft in het lokaal van Neeltje van Ophem-Bijwaard een nieuw jaarsconcert. Het muziekprogramma wordt afgewisseld met enkele voordrach ten. De zaal is tot de laatste plaats toe bezet en het talrijke publiek geniet met volle teugen. 9 januari: Opgeschoten jongelui halen in de nacht van zondag op maandag de leu ning bij het café ’de Tortelduif’ van kaste lein Teun de Jong weg. De daders worden in het krantenbericht gewezen op hun laakbaar gedrag. Teun de Jong is een man op leeftijd en het kost hem zeker veel moeite om de leuning weer op zijn plaats te zetten nabij de ingang van het café. 15 januari: In Waarland doen zich enkele gevallen van hikziekte voor. 9 februari: Een paard op hol met op zijn rug het 14- jarige knechtje van Mejuffrouw Bruin. Bovendien heeft het joch een voorschaar van een ploeg op zijn rug gebonden. Hoewel hij van het paard tuimelt, komt het gelukkig goed af. Maar het is een goede waarschuwing om dergelijke scher pe voorwerpen niet te paard te vervoeren. 23 februari: Het tuindersbedrijf van Mej. de Weduwe S. Groen, bestaande uit een woonhuis, een schuur met erf en 22 snees bouwland is onderhands verkocht aan haar zoon S. Groen. 1 maart: In Waarland vindt er een vergadering plaats waarbij het onderwerp ’electrisch licht’ ter sprake komt. Er wordt besloten met een lijst bij de bewoners, die aan de verharde weg wonen, langs te gaan. Uit het gehouden onderzoekje blijkt dat bijna iedereen voor het verkrijgen van deze lichtbron is. Het resultaat van dit onder zoek zal bij de gemeenteraad van Harenkarspel bekend worden gemaakt. 9 maart: Burgerlijke Stand van Harenkarspel: geboren, Johannes, zoon van P. Volkers en A. Komen; Johannes, zoon van D. Bakker en C. Bleeker; Elisabeth Afra dochter van D. Dekker en G. Klaver. 10 maart: De tuinbouwvereniging ’Waarland Omstreken’ houdt haar jaarvergadering in het café van Teun de Jong. Tot leden van de kascommissie worden J. van Straaten en S. Groenveld benoemd. Bij de be stuursverkiezing wordt J. van Straaten ge kozen als opvolger van Dirk Busker. Als afgevaardigden naar de veiling ’de Noorder Marktbond’ worden J. Krabman en S. Groenveld aangesteld. De heren J.B. de Jong en F. van Schagen worden als plaatsvervangers benoemd. Tijdens deze vergadering stelt de voorzitter P. de Jong, dat de tuinders meer vertrouwen in hun voormannen moeten hebben en dat zij al hun produkten via de veiling moeten ver kopen. Tijdens de rondvraag wordt ge vraagd een vereniging op te richten om elkaar bij ziekte te helpen. De voorzitter zal dit voorstel met bestuur van ’Haren- karspel-Oost’, de andere tuinbouwvereni ging in ons dorp, bespreken. 11 maart: Hoilen overleed In het St. Eliza- bethgtJBticht te Alkmaar, onze lievo Vrouw, Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, In den ouderdom van 70 jaar. Uit aller naain, T. DE JONG. Waarland, Harenkarepel, 11 Maart 1921. Verzoeke van peraoonlljk rouw beklag verschoond te blijven. Heden overleed in het St. Eliza- bethgeeticht te Alkmaar, mijna ge liefde Hare toegenegen: VOLKJE SWART, Waarland, Harenkarapal, 11 Maart 1021. 12

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1996 | | pagina 14