Voorwoord. Wij ontvingen van: EERST EFFIES DUTTE. Belt u even Jeanet Stroet, 0226 - 421574. Bent u in het bezit van historisch materi aal, dan kunt u dit bij onze stichting voor het nageslacht veilig stellen. worre, dat hillegaar bai de molen hoort. Ok het de gemeente nag puur in de buul tast om de ouwe dorpsfilms over te leite zette. Dat is echt wel nódig, al kenne we nag niet alles doen. En wie nag wat weet te vertelle over vroe ger, of spulletjes weg wil doen, kom den effies bai oós an. D’r benne nogal wat spreuken en gezeg den in ’t Westfries. Ik zou deer nag deuze bai willen doen: ’Wie wat we hewwe, niet waardeert, die is de naam Westfries niet weerd.’ Namens de Stichting Waarland van Toen, Riet We ver-Appel, voorzitter. Titelpagina eener akte van schuld bekentenis met hypotheekstelling door Notaris M. Gouverne. De zeuvende Toendertoid loit hier en is weer bar mooi om te leze. We hewwe bedat strakkies vierhonderd lede, maar oigenluk past voifhonderd bar best boi ’t voifjarig bestaan ankommende jaar. Den kenne we nag vertelle dat de Weelbrug nou onderhanden nomen wordt. Deer hewwe ’n zoót mensen hullie best voor dein. Op ’t end van dut jaar kenne we weer over ’n mooie en beste ophaalbrug ’t Waarland in en uit. En ’t Molenaarshuisie bai de Waarlands molen wordt opgnapt, dat moet beure. Een zoót vrijwilligers moete deer an te pas komme. Maar den zei ’t ok weer ’n pittig huisie - de heer P. Beemsterboer: 1 dropping-penning. - Begrafenisvereniging ”St. Paulus”, boek: ’’Begrafenisvereniging Sint Paulus 60 jaar, uitvaartverzorging vroeger en nu.” - Mevr. R. Dekker een krant uit 1951. - de heer J. de Dood: koopaktes en 2 kranten - de heer W. Veldt: ”Ons parochieblad” 1935. - dhr. Elias Vlessing: dankbetuiging en een cheque. 1 I

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1995 | | pagina 3