Rectificatie: Toendertoid ’40 - ’45. Heidengraf. In het verhaal ’Een brug te ver voor Alie Slijkerman’ is het bijschrift bij de foto op bladzijde 18 niet geheel juist. Alie Slijkerman staat bij de onderste rij. Zij is het vierde meisje van links. (Zij eet een appel.) In het artikel ’Een schuilplaats in de pol der’ zijn twee zinnen weggevallen. De laatste regel op bladzijde 9, tweede kolom, dient U als volgt te lezen: Ons gezin bestond uit: vader, moeder, twee dochters en drie zoons. En dan hadden we nog een ongelukkige oom over huis. In ons historisch magazine ’Toendertoid VI’, dat in mei jl is verschenen, staan enkele foutjes. Graag willen wij deze cor rigeren. trek vanaf de boerderij Houtlust. Bij de brug in Rustenburg liepen ze in de val. De landwachters hadden hier van enkele Duitse soldaten versterking gekregen. Elk jaar vindt er op 4 mei en 11 oktober een herdenking plaats. Op de Gerard Veldmanbrug worden bloemen gelegd bij de plaquette ter nagedachtenis aan Gerard Veldman. (Met dank aan het Regionaal Archief te Alkmaar.) Heerhugowaard, 11 september 1995 Arnold Lantman. Van Pater P. Jongkind uit België kregen wij een korrektie op het artikel ’De Bruinen opgebracht door de Grünen’. In de tekst op bladzijde 35, kolom twee moet staan: Dit pad ging vanaf het huis van Gert Lantman aan de Veluweweg over het land, via een spoordijk naar het huis van Cees en Jantje Jongkind-Doodeman en van daar via een lang pad naar de Oostkade. Veldman was gekleed in een licht en daar door goed zichtbaar jack van Arthur Brown, de boordschutter van een neerge haald Amerikaans vliegtuig, die zich bij het verzet had aangesloten. Gerard Veldman, commandant van de transport- ploeg, werd dodelijk getroffen door een kogel in het hoofd. Het stoffelijk overschot van Gerard Veldman werd aanvankelijk bijgezet op de Algemene Begraafplaats in Alkmaar. Na de bevrijding vond op 28 mei een her begrafenis plaats en werd zijn lichaam bij gezet in het Heidengraf op de katholieke Sint Barbara begraafplaats aan de Prins Bemhardlaan te Alkmaar. JLliKr’ Plaquette op de brug bij Rustenburg. 1 IK

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1995 | | pagina 19