Bekendmaking Bezwaar tegen sloop brug. Overdracht van de brug. i Uit het Noordhollands Dagblad 27 januari 1960. Hoofdingenieur van de Provinciale Water staat in Noord-Holland. Deze gaf de raad het bezwaar van Jan Droog af te kopen of van de plannen af te zien. Uiteindelijk werd voor dit laatste gekozen. In de openbare vergadering van het College van Hoofdingelanden van de Banne Harenkarspel op 18 juli 1962, werd besloten het bedrag van de reeds aangega ne geldlening voor de verbetering van de Smuigelweg, groot 6.820,-, te besteden aan de verbetering van de Weelbrug te Waarland. Deze kosten werden op 7.000,- geschat. Kort hierna werd het herstelwerk uitgevoerd en eind september kon de brug weer voor het wegverkeer worden opengesteld. Per 1 januari 1965 hield de Banne Harenkarspel op te bestaan en de Weel brug werd overgedragen aan het nieuw gevormde waterschap Waarland. De wegen kwamen in beheer en onderhoud bij de gemeente Harenkarspel, Bij de vast stelling van de ruilverkaveling van de Niedorper Kogge door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, op 12 maart 1974, werd de Weelbrug in eigendom, beheer en onderhoud toegewezen aan de gemeente Niedorp. Gezien het belang van het gebruik, in hoofdzaak door de mensen uit Waarland, een wat onlogische keuze. De bouw van deze brug was destijds op initiatief van de bewoners van de Waarlandspolder tot stand gekomen. Zij hadden immers het meeste profijt van deze brug. De gemeen te Niedorp ’vergat’ tegen deze toewijzing De periode van ter-inzage-legging van het Ontwerpbesluit tot wijziging van de beweegbare brug bij De Weel te Waarland in een vaste brug werd via aanplakbiljet ten op borden bekend gemaakt. Dit gebeurde binnen het gebied van de Banne Harenkarspel. Binnen de gestelde termijn waren er geen bezwaren binnengekomen. Anders was dit bij de bekendmaking van het voornemen van dit werk in een adver tentie in het Noordhollands Dagblad van woensdag 27 januari 1960. De heer Jan Droog Sr. had aan de Zandweg 10 te Zijdewind een kunstmest- en fouragehandel. Hij maakte tegen het voornemen van de Banne Harenkarspel bezwaar en liet in een aangetekende brief weten dat hij door het maken van een vaste brug bij De Weel ernstig zou worden belemmerd in zijn normale bedrijfsvoe ring. Op dat moment voer Jan Droog met drie motorboten met een gezamenlijk ton nage van 95 ton. Zijn zoon Jan voer ook met een motorboot, groot 46 ton. Jan Droog Sr. liet weten dat hij al meer dan vijftig jaar gebruik maakte van de door vaart bij de Weelbrug. Als er een door- vaarthoogte van 2 meter boven de water spiegel zou komen, dan kon de Banne haar gang wel gaan. Een dergelijke con structie zou echter teveel problemen voor het wegverkeer geven. Het dagelijks bestuur van de Banne zat er dan ook maar mee. In een brief van 15 maart 1960 wendde het bestuur zich tot de van het Hoogheemraadschap van de Uitwaterende Sluizen van Kennemerland en West-Friesland, zodat er ook toestem ming van dit schap nodig was. Op 15 april 1959 liet secretaris D. Bockweg weten dat er geen bezwaar bestond tegen het vervan gen van de ophaalbrug door een vaste betonnen duiker, maar dat de Banne Harenkarspel er wel voor moest zorgen dat er een vrij doorstromingsprofiel van tenminste 8.75 m2 zou komen en dat de breedte minimaal 5 meter zou bedragen. De onderkant van de brug diende tenmin ste op een hoogte van 1 meter boven het normale boezempeil te liggen om door vaart van kleine vaartuigen voor het onderhoud van de boezem mogelijk te houden. Op 23 december 1959 keurde het Provinciaal Bestuur van Noord-Holland het ontwerp met toelichting van een betonnen brug goed. Het dagelijks bestuur van de Banne Harenkarspel maakt bekend, dat het in hun voornemen ligt over te gaan tot het wijzigen van de Basculebrug over de Boomerwaal te De Weel, gemeente Haren karspel, in een vaste brug. Belanghebbenden kun nen binnen 14 dagen na dagtekening, van deze pu blicatie hun bezwaren in dienen bij de voorzitter van genoemd Waterschap, p.a. Slootgaardweg no. 15 Post Dirkshorn. Harenkarspel, 27 jan. 1960 Het dagelijks bestuur voornoemd.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1995 | | pagina 15