Wij ontvingen van: Voorwoord. Belt u even Jeanet Street, 02262-1574. Bent u in het bezit van historisch materi aal dan kunt u dit bij onze stichting voor het nageslacht veilig stellen. Riet Wever-Appel Voorzitter. zeer uitgebreide aflevering geworden. Het volgende nummer van Toendertoid zal weer het gewone aantal pagina’s heb ben. Ons ledental is nog steeds groeiende, per 1 april 351Met behulp van vrijwilli gers en met medewerking van de gemeen te hopen wij dit jaar nog te beginnen met de herstelwerkzaamheden aan het ’oude molenhuijs’. Ook op onze leden zal een beroep worden gedaan. Naar de laatste berichten zal de Weelbrug worden her steld. In mei zal bij Sabinahof een beeld van Jonkvrouwe Sabina van Egmond worden onthuld. Zij was degene, die opdracht gaf om de Slootgert droog te malen, waardoor hier land kon worden bebouwd. We zien u graag op onze leden middag van zaterdag 28 oktober in het Dorpshuis van Waarland en wensen u veel leesplezier met deze bijzondere mei-uit- gave. - de heer D. Boots: oud tuindersgereedschap. - de heer J. Borst: een Noord-Hollandsch Dagblad uit 1931. - mevr. J. Bruin-Smit: enkele kranten uit 1947 en foto’s van de kerk en pastorie. - mevr. Buter-Groen: twee klassefoto’s 1945 en 1994. - de heer S. de Haan: gedicht: ’Blik op Waarland’. - de fam. Jaspers: boek: ’Van Jasper tot Jaspers’. - de heer P. Meester: kopieën van notulen van het zwembad- bestuur 1969-1970. - de heer S. Schipper: kopie oude koopakte. - de heer N. Smit: enkele foto’s. Bevrijdingsoptocht 1945. Bertus Groot met zijn beken de paard en wagen. Wij schrijven mei 1995. Deze 6e aflevering van ’Toendertoid’ staat in het teken van de jaren ’40 - ’45. Oorlog, bezetting en bevrijding. Schrijven toen was: Eén vertrek in het huis met een schaarse verlichting van een olie- of carbidlamp. Bij anderen stond de fiets op een stan daard in de kamer. Dan om de beurt trap pen om de lamp brandende te houden. Schrijven met potlood of kroontjespen. De inktpot bij de hand. De ramen verduis terd. Geen sprankje licht mocht buiten te zien zijn. Schrijven nu is: Met goede verlichting en overal verwar ming. En alle gemakken van de techniek om tekst te verwerken. In dit nummer: lief en leed in oorlogstijd, door mensen verteld en opgeschreven. Dat alles aangevuld met foto’s en docu menten. Waardevolle geschiedschrijving, waar onze Stichting ’Waarland van Toen’ terecht trots op is. Het is deze keer een I I '7W w ij b

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1995 | | pagina 3