Wij ontvingen van: Dekenaal Nieuws WAARLAND 39 Alle gevers veel dank en u weet het dankzij uw schenkingen kunnen wij onze verzameling uitbreiden. Bent u in het bezit van historisch materiaal dan kunt u dit bij onze stichting voor het nageslacht veilig stellen. - de heer C.J. Bruin: boekje de familie Groen 1816-1985. - de heer A.G. Dekker: kopieën getuigschriften van C. Dekker. - de heer A.S. Groen: diverse foto's. - de heer S. Houtenbos: kopie tekening van barbierswoning en boek ’’Langs oude dijken en perken.” - de heer P. Kaarsemaker: notulenboek bloembollenstudieclub. - de heer P. Molenaar: diverse foto's - de heer J.J.M. Moras: notulen en bescheiden van het zwem- badbestuur. - de heer P. Nieuwboer: kopie koopakte en foto's. - de heer P. Schuit: boek J.P.B. Warmenhuizen. - de heer N. Slagter: notulenboek K.V.P. bestuur. - de heer P. Zuijdam: kopie uittreksel geboorteaanmelding 1924. Belt u even met Jeanet Stroet, 02262 1574. Uit het weekblad Sursum Cor da" van zaterdag 21 juni 1947. Bediend: Cornelia Blankendaal; Joannes Zutt. In ondertrouw: Cornells Goedhart (St. Joannes de Doo- per, Langendijk) en Anna Brlgitta Groot; 3e afkondiging. Bernardus Joh. Jaspers, Waarland en Ma ria Adriana Borst (Heerhugowaard) 2e af kondiging. Uit het weekblad "Sursum Corda” van zaterdag 27 september 1947. Parochie van de H. Wulfram Heden 4e Zondag na Pinksteren. Communie uitreiken om 7 uur en 7.15 U. De H. Missen om 7.30 uur voor familie Poland-Aardman; 9 uur voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der parochie, vooral voor de kinderen die hun 1ste H. Communie doen 10.45 uur tot zekere intentie. ’s Middags 4 uur Kort Lof voor de kin deren die hun le H. Communie hebben ge daan. In de week 7 uur uitreiken der H. Com munie; om 8 uur de H. Mis: MAANDAG 8 uur Gerarda Helena de Jong. DINSDAG 9.30 uur Maandstond voor Theresia Pater wed. van Joh. v. d. Fluit. WOENSDAG 9 uur plechtige Huwelijks mis tot intentie van het Bruidspaar Corne lls Goedhart en Anna Brigitta Groot. DONDERDAG 8 uur overleden familie Kos-Bruins. VRIJDAG 8 uur tot zekere intentie. ZATERDAG 8 uur Arnoldus Lantman. voor dé* Zondag. Iedereen denkt aan Jiet Rozenhoedje: want vanaf de preekstoel, op de Congregaties en in de Kath. pers wordt er zo dikwijls aan herinnerd; maar nie- maiid begint erover te praten. De anderen zullen het flauw vinden. En daarenboven: ze zitten zo gezellig en de radio speelt zo fijn. - Maar, kan er van die lange avond geen 10 minuten af? Maria wacht er op: en of we nu oud of jong zijn, allen hebben we het zo broodnodig om sterk te staan in het geloof en in het dagelijks onderhouden der geboden. Laten we eens flink zijn en zeggen aan Maria: Deze Octobermaand zal ik mijn best doen, mij zelf overwinnen, en trachten om geen avond over te slaan, ik zal meedoen met het massale gebed, dat juist deze maand door duizenden en duizenden over gans de wereld naar Maria wordt opge zonden. Ik bid mijn rozenkrans, hetzij thuis of in de kerk. Red. WOENSDAG BEGINT DE OCTOBERMAAND Het is een traditie van eeuwen, die onze katholieke gezinnen des avonds op de knieën zet. Het zou misschien de moeite waard zijn om na te gaan in hoeverre de gemakzucht van de 20e eeuw en het ver minderd geloof deze oude gewoonte heeft aangevreten, maar een gewetens-onderzoek van ieder zal waarschijnlijk meer resultaat opleveren. Ge zult allen wel erkennen, dat het da gelijks herhaald Rozenhoedje een grote schat van genade geeft en een stevige riem is onder ons rooms hart. Dit vooropgezet overpeinzen weHoe komt het dan, dat bij ons in huis dit mooie gebed in het ge heel niet of maar hoogst zelden gebeden wordt. De voornaamste reden zal wel zijn onze grote gemakzucht. Vader róókt zijn pijp en leest de krant. Moeder stopt kousen.’ Emmie leest een boek, Henk is nog niet thuis, en Piet en Jan bespreken het plan

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1994 | | pagina 41