Van school tot woonhuis. 38 Tijdens de vergadering van de gemeente raad van Harenkarspel op 26 juni 1986 sprak CDA-wethouder Jaap Blokdijk de volgende woorden: Heerhugowaard, 14 september 1994 Arnold Lantman. Sint Bernadettes kleuterhof aan de Kerkstraat in Waarland. Links op de foto staat een beton nen steen met daarin het bordje van Jonkerstraat. Daarboven staat een bord met het opschrift "zwembad”. Om dit plan van de onderwijswethouder ten uitvoer te kunnen brengen, was het nodig dat het Provinciaal bestuur van Noord-Holland medewerking zou verle nen. Omdat er een andere bestemming aan het schoolgebouw zou worden gege ven, was het noodzakelijk dat Gede puteerde Staten een verklaring afgaf waaruit zou blijken dat het geven van onderwijs in dit gebouw blijvend was klassen worden ondergebracht. Van het begrip integratie van het kleuteronderwijs met het lagere onderwijs had men toen nog niet gehoord. Het schoolbestuur in Waarland had, achteraf bezien, blijk gege ven een juiste kijk op de zaak te hebben. Nog geen tien jaar later werd er ineens wel over integratie gesproken en met de start van het nieuwe schooljaar in 1987 was de basisschool een feit. De kinderen van de kleuterschool verhuisden toen als groep 1 en 2 van de basisschool naar het hoofdgebouw aan de Volleringweg. ”Als de overheid meewerkt, worden vol gend jaar twee vliegen in één klap gesla gen. Dan wordt in één moeite de kleuter- afdeling gehuisvest in een vergrote en aangepaste Sint Janschool en de vrijko mende kleuterschool verbouwd voor klei ne woningen voor ouderen” gestaakt. Deze verklaring kwam op 6 oktober 1987 af. De Stichting Woning- bouwbelangen Harenkarspel kon het schoolgebouw voor 185.000,- kopen. Toen later bleek dat een noodzakelijke reparatie aan het dak van dit gebouw ruim 50.000,- zou kosten, werd de koopsom met een gelijk bedrag verlaagd. Desondanks werden de totale stichtings- kosten toch nog op 840.955,- becijferd. De verbouw werd in 1987 ter hand geno men. Op 5 mei 1988 waren de veranderin gen geheel voltooid en konden de woon eenheden voor gebruik worden uitgege ven. Ook jongeren uit Waarland kwamen hiervoor in aanmerking. In de raadsvergadering van 5 november 1987 werd besloten aan de tien wooneen heden de naam van Bemadetteplantsoen te geven.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1994 | | pagina 40