9 K i' .4 I 1 Verantwoordelijkheid van bestuur. Nieuwbouwplannen. 35 Voor de bewaarschool of het kleuteron derwijs in Waarland was er een apart bestuur. Kort na de oorlog was Jac Hoebe Het gemeentebestuur van Harenkarspel drong er bij schoolbestuur op aan kontakt op te nemen met de Inspectrice voor het Jo Kuijs als kleuterjuf. Te midden van o.a. Ronald Smit en A tie Dekker. 1 januari 1953 41 en per 1 oktober van dat jaar 91 leerlingen waren ingeschreven. Omdat het bestuur van de gemeente Harenkarspel er voorstander van was om het onderwijs in Waarland op één plaats samen te brengen en omdat de huisvesting van het kleuteronderwijs in het jeugdhuis niet blijvend zou zijn, kreeg de gemeente- opzichter, de heer W. Dekker, van burge meester en wethouders in 1956 opdracht te onderzoeken of op het gedeelte van de Sint Janschool aan de Kerkweg een ver dieping met drie lokalen kon worden gebouwd. De bouw van deze vleugel was echter in twee fasen uitgevoerd. Het lokaal van klas 4 was in 1919 gebouwd, bijna tien jaar later werden de lokalen 5 en 6 aan het schoolgebouw toegevoegd. Uit het ingestelde onderzoek bleek dat de kosten bijzonder hoog zouden zijn. Willem Dekker adviseerde het college dit plan niet uit te voeren. Twee dagen later, nadat het rapport van Dekker in het colle ge was besproken, werd hem gevraagd of hij een onderzoek wilde instellen naar de haalbaarheid van een verdieping op het oudste gedeelte van de school. Dit deel stond aan de Volleringweg en was in 1863 gebouwd. Ook bij het oudste deel van de school kwam Dekker tot de conclusie dat het onverstandig zou zijn op deze zijde van het schoolgebouw een verdieping voor drie klassen te plaatsen. Deze klas sen van de school hadden geen zolder en er was tijdens de bouw geen balkenlaag aangebracht. voorzitter en meester Raas, het hoofd van de lagere school Sint Jan, was sekretaris en penningmeester. Tegen het midden van de 50-er jaren werd het aparte bestuur opgeheven en gevoegd bij het bestuur van de lagere school. Wellicht had dit te maken met de omzetting van bewaar- naar kleuterschool. Deze verandering had in 1955 plaats. Het schoolbestuur in Waar land werd gevormd door de leden van het kerkbestuur. De pastoor van de parochie was tevens voorzitter van het schoolbe stuur. Hoewel het kerkbestuur ook een secretaris en een penningmeester had, werd dit administratieve werk dikwijls door de pastoor verzorgd. Het zal eenie der duidelijk zijn dat de parochieherder in die tijd, naast zijn zorg voor het pastoraat, veel tijd besteedde aan het bijzondere onderwijs in ons dorp. Vast staat dat hij daarbij veel steun van het schoolhoofd kreeg. Op 10 oktober 1963 besprak het kerkbestuur het voorstel van het ouderco mité om een zelfstandig schoolbestuur te stichten. Na een inwerkperiode van enige maanden zou het kerkbestuur de zorg voor het bijzonder onderwijs in Waarland dan niet meer op haar schouders hebben. Met dit voorstel werd ingestemd en zeven ouders werden gevraagd een bestuur te vormen. Op 25 februari 1964 kwam er de stichting ’’Katholiek Onderwijs Waar land”, onder voorzitterschap van Corrie Danenberg-Leegwater. Tot op de dag van vandaag heeft deze stichting het bevoegd gezag voor het onderwijs in ons dorp. I

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1994 | | pagina 37