Veranderingen. REGLEMENT 28 Het is mogelijk gebleken dat familieleden zelf inbreng kunnen hebben. Soms wordt er geholpen bij het afleggen, het opmaken van een ”in memoriam” en het uitspreken ervan tijdens een avondwake of uitvaart. Op deze wijze kunnen de nabestaanden zelf iets doen, zodat het verwerken van het verdriet minder zwaar wordt. In het eerste reglement van de begrafenisver eniging zijn enkele bijzondere artikelen opgenomen. In het zestig jarig bestaan van de begrafe nisvereniging Sint Paulus zijn er tal van veranderingen opgetreden. Steeds weer opnieuw heeft de vereniging geprobeerd deze veranderingen bij het verzorgen van een waardige begrafenis of crematie in te passen. Daarbij heeft zij steeds voor ogen gehad dat het uitgeleide doen van een overledene zeer piëteitvol dient te gebeu ren. Heerhugowaard, 1 september 1994 Arnold Lantman. lang de doode staat opgebaard dagelijks worden gestort. Deze gebeden bestaan uit: één rozenhoedje en de litanie voor de Geloovige Zielen. Zoonodig zal de voor ganger deze gebeden voorbidden. Verlies van lidmaatschap. Die zijn lid maatschap verliest, verbeurt daardoor alle rechten, öök op de gestorte gelden. Geestelijke adviseur. De pastoor der parochie treedt op als geestelijke adviseur met recht tot beoordeling der aanvulling en wijziging van dit reglement. Stemmingen. Stemmingen zijn alleen van kracht bij een volstrekte meerderheid van geldige stemmen, waarbij de niet aanwe zigen zich zonder meer zullen neerleggen. Draagbeurt. De leden verbinden zich bij BEURTEN volgens een rooster hun draagbeurt te verrichten, mits niet vrijge steld door het bestuur. Bedrijfswerk- zaamheden veroorzaken geen vrijstelling. Plaatsvervangers. De bevoegdheid tot het stellen van een plaatsvervanger berust uit sluitend bij het bestuur. Vergoeding. Daar het geheel bedoeld is als een liefdewerk, zal het den dragers niet zijn toegestaan fooien of vergoedingen in welke vorm ook aan te nemen. Alle baten enz. vervallen aan de kas der vereeniging. Het dragerscostuum. Verplichten schoe nen, geen pantoffels, een zwarte hooge hoed. Zwarte handschoenen verstrekt de vereeniging. Het aantal dragers bedraagt telkens 8 per sonen. Verplichtingen der leden en dragers. De dragers voegen zich achter de lijkkoets, zoo het stoffelijk overschot NIET van het sterfhuis gedragen wordt, en vormen een eerewacht. Weigering. Bij weigering aan de verplich tingen te voldoen, vervalt het lidmaat schap. Om U een indruk te geven hoe er bij de oprichting van de vereniging over bepaalde zaken werd gedacht, volgen nu enkele arti kelen. Er bestaat in de parochie van den H. Wulfram te Waarland een R.K. Begra fenisvereniging, genaamd St Paulus, opgericht 7 oct. 1934. Doel. De leden een waardige begrafenis te bezorgen, die volgens het kerkelijk recht op gewijde aarde mogen begraven wor den. Lidmaatschap. Zij omvat uitsluitend paro chianen, die de plechtige geloofsbelijde nis aflegden, van beiderlei kunne. Gezinshoofd. Alle huisgenoten die de plechtige geloofsbelijdenis aflegden, dee- len in de rechten van het gezinshoofd. Bij overlijden van den vader, treedt de moeder als gezinshoofd op. Contributie. Die den leeftijd van achttien jaren heeft bereikt n.l. de man, vrouw, kinderen en andere huisgenoten, betalen een jaarlijksche contributie van vijftig cent, in hoogstens twee termijnen te vol doen. Een lid kan door de vereeniging elders worden begraven in een familiegraf, mits de verhoogde kosten worden vergoed. Aankomeling. Een aankomeling, zich blijvend vestigend in de parochie, wordt als lid overgeschreven, mits hij elders lid van een dergelijke vereeniging, de volle jaarlijksche contributie aan ‘St. Paulus’ betaald heeft. Rechten der leden. Ieder lid zal kosteloos van het sterfhuis naar zijn laatste rust plaats gebracht worden. Gebeden. Zoo mogelijk neemt ieder lid deel aan de gebeden in de kerk, welk zoo-

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1994 | | pagina 30